Octové ponožky
Vlněné ponožky namočte do studeného octové vody (šest lžic octa na půl litru vody). Ponožky vyždímejte a oblékněte si je. Přes ně si natáhněte suché ponožky a jděte si lehnout. Zábal vyměňte asi po dvaceti minutách. Ocet je tradiční a velmi účinné antiseptikum, působ í silně protizánětlivě a příjemně chladí. Stejně jako například tvarohové zábaly snižuje horečku. Za dvě hodiny se tělesná teplota díky zábalu sníží přibližně o jeden stupeň.

Bolest v krku
Každé dvě hodiny sníst stroužek česneku a pít čaj z tymiánu. Lze si udělat obklad na krk: vyždímat plenu namočenou ve slané studené vodě, překrýt igelitem, na to suchý ručník. Obklad necháme asi dvě hodiny.

Horní cesty dýchací
Při onemocnění horních cest dýchacích se doporučuje užívat med s teplým mlékem (40 stupňů Celsia) nebo med s citronovou šťávou (šťáva z jednoho citronu na 100 g medu), případně jeden šálek komonicového čaje s jednou polévkovou lžící medu.

Mrkvový sirup
Starodávný osvědčený recept na kašel a choroby průdušek připravíme tak, že do většího hrnce dáme půl litru čerstvé mrkvové šťávy a čtyři lžíce medu. Za občasného míchání zahustíme do sirupové konzistence, nevaříme. Užíváme jednu lžičku pětkrát denně.
(mik)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475789
DnesDnes378
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden2130
Tento měsícTento měsíc7419

Partnerské weby

apartman banner