Na vaše dotazy týkající se nemocí a obecně oblasti zdraví odpovídá paní Renata Herber, která se mimo jiné zabývá bylinnou léčbou a výživovým poradenstvím.
Paní z Bystřice nad Pernštejnem si stěžuje: Vlasy mám velice suché a lámavé. Můžete mi na to něco poradit?
Problém suchých a lámavých vlasů souvisí s orgánem jater, doporučuji jaterní čaj. Směs 1 čajová lžička hořce žlutého a 1 čajová lžička máty peprné přelijete 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujete, scedíte a pijete 3x denně před jídlem. Dále užívejte vitamin B komplex forte. Na vlasy si udělejte zábal - 1 dl olivového oleje smícháte s jedním žloutkem, uděláte si majonézu, kterou vetřete do vlasů. Zabalíte vlasy do ručníku a necháte v teple působit 20 minut, pak vlasy umyjete. Zábal opakujte 1x týdně.
Paní L. A. z Frýdecko-Místecka píše: Je mi 90 let a lékařka mi zjistila šedý zákal a doporučila operaci. Já se ale vzhledem k věku operace bojím, proto prosím o radu, zda by byla nějaká možnost léčby šedého zákalu, popřípadě i homeopatická, jinak mám bolesti v celém těle, páteři, také potíže se zažíváním...
Vysoký věk tíží tělo různými problémy. Alternativní medicína je podpůrná léčba, a proto se k ní musí takto přistupovat. Nejdůležitější je změnit jídelníček a začít tělo vyživovat. Přísun vitaminů, minerálních látek a enzymů může hodně pomoci a organismus mobilizovat k životu. Hlavně vitamin A, který je důležitý pro oči. Obsahují ho obilné kličky, červená řepa, petržel s natí, živočišné máslo. Doporučuji zařadit do jídelníčku borůvky, které posilují zrak a působí jako prevence proti šedému zákalu. Preventivně provádějte střídavé koupele očí teplou a studenou vodou, asi 5x teplou a 5x studenou.
Pana Mojmíra D. z Hradce Králové zajímá: Slyšel jsem, že je léčivá míza z břízy. Zajímá mě, jakým způsobem ji získat, jestli se prodává, nebo jak ji čerpat ze stromu. Pak jestli se pije neředěná a v jakém množství atd. Chtěl bych to vyzkoušet.
Sterilizovanou šťávu z břízy lze koupit v obchodech zdravé výživy, je v bio kvalitě. Pokud se sám rozhodnete mízu sbírat, tak se s navrtáním či řezem kmene stromu začíná na začátku května a míza se nechá na slunci zkvasit. Pije se neředěná 1 dl rána a večer. Míza obsahuje důležité vitaminy C, A, vitaminy skupiny B, dále vápník, fosfor, draslík, hořčík, minerální soli a další prospěšné látky. Posiluje imunitní systém, ledviny, klouby. Velice dobře čistí pleť.
Paní Věra T. z Jihlavy se ptá: Je nějaký univerzální runový rituál pro upevnění zdraví?
Každý runový znak má své kouzlo a nedají se tyto znaky zevšeobecnit do jednoho kouzla. Země se točí, každý den je proměněn vlivem Měsíce a Slunce. Proto je důležité sledovat hvězdná tělesa a k nim přiřadit správný runový znak, který působí v daném období a ochraňuje nás. Například runový znak Raido se používá při novoluní a používá se při těžkých chronických chorobách. Na červenou svíčku si nehtem vyryjete znak runy Raido a od novoluní, po západu Slunce svíčku zapálíte. Opakujete 14 dní.
Kontakt: www.renataherber.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474681
DnesDnes429
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden1022
Tento měsícTento měsíc6311

Partnerské weby

apartman banner