Groß Gerungs (česky - Velké Kerušice) je město v okrese Zwettl v Dolních Rakousích. V jeho okolí se nachází ,,kamenná pyramida'' a několik dalších kamenných staveb. Všechny objekty mají geomantické vlastnosti.
Záhadná pyramida
Kamenná pyramida, která je velmi působivá, leží u Neuwaldu u obce Neustift. Je kruhově stupňovitá a její výška je 6,8 m. Průměr nejspodnějšího stupně (schodu) je 16,5 m, nejvyššího 7,2 m. Díky hvězdicovitě uspořádaným geomantickým liniím jde o zvláštní energetické místo. Kdy a za jakým účelem byla pyramida vystavěna je dodnes záhadou. Místní tvrdí, že častý pobyt u pyramidy má pozitivní vliv na krásu.
Žulový blok, který připomíná globus
Další kamenný objekt se nachází na území Ober Rosenauerwaldu, směrem na zámek Rosenau. Tento okrouhlý žulový blok má průměr sedm metrů, hmotnost 500 tun a svým tvarem připomíná globus. Jeho energeticky pozitivní zóna má bioinformace, které u lidí ruší elektromagnetické zátěže. Vědecky byl prozkoumán Institutem Ludwiga Boltzmanna.
Obětní kámen se záhadnou miskou
Severovýchodně od Groß Gerungs, při obci Thail, se uprostřed stromů nachází nápadný, tři metry vysoký obětní kámen se zvlášť velkou obětní miskou. Nevíme, zda vznikla rukou člověka nebo přirozeným zvětráním, stejně tak je nejasné její použití pro krvavé oběti.
Kierlingsteinen
Tato přírodní památka je dlouhá šest metrů a najdete ji v lese mezi Böhmdorfem a Wurmbrandlem. Leží na čtyřech velkých kamenných blocích. Přímo na kameni se nachází čtyřicet centimetrů hluboká miska, která je stále naplněna vodou. Označené místo při kameni působí pozitivně a harmonizačně na vegetativní nervový systém.
Viklan a Mikulášova kaple
Na nejkrásnějším místě této oblasti v okolí Groß Gerungs leží při cestě k Mikulášově kapli dvacet čtyři tun těžký kamenný kvádr. A navíc se zde můžete pokoušet o životní štěstí. Traduje se, že tomu, kdo zvládne jedním tahem, aby zvon na Mikulášově kapli třikrát zazvonil, tomu se splní jeho přání.
(kýr)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476931
DnesDnes122
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3272
Tento měsícTento měsíc8561

Partnerské weby

apartman banner