Vědci již dávno pochopili, že energetické dráhy v lidském těle existují, že člověk není jen pacientem s nemocí, ale že má i duši. A právě proto se snaží přijít na kloub věcem, jako jsou životní energie, bioenergie, prána, čchi a energie nazývaná

REIKI.

Pro energii, která se používá k obnově zdraví, existuje mnoho názvů a přitom představují jedno a totéž. Spousta vědců na celém světě se snaží zjistit, jaká je povaha bioenergie, jaká je materiální struktura akupunkturních bodů a drah. Je to velká škoda, že Česká akademie věd na místo toho pořádá hony na čarodějnice. Jak dlouho bude trvat, než budou zjištěny odpovědi na výše položené otázky, je těžké předpovídat. Může to být za deset, ale i za dvacet let, ale třeba i později. Je nutné tedy čekat, než existenci této energie schválí příslušné ministerstvo? Samozřejmě, že ne. Stovky vyléčených lidí pomocí bioenergie jsou důkazem toho, že tato energie existuje, i když nebyla povolena, schválena parlamentem a uzákoněna vyhláškou nebo normou.

Léčivá energie

Člověk jako živý organismus potřebuje k dokonalé činnosti energii, kterou získává z vesmíru, potravou, nápoji aj. Odnepaměti léčili léčitelé své pacienty energií, která jim proudila z rukou. A to buď tak, že léčitel pokládal své ruce na určitá místa na pacientově těle, nebo vysílal tuto energii na pacienta ze svých rukou z určité vzdálenosti. Pacienti podle stupně citlivosti vnímali teplo, brnění, mravenčení, tlak, vlnění, píchání, pálení nebo vánek.  Nikdo z léčitelů tuto energii nijak oficiálně nenazýval a ani to nebylo nutné. A tak se této energii říkalo v Indii prána, v Číně čchi a v Japonsku Ki. V Čechách se jí začalo říkat na základě výsledků práce F. A. Mesmera (1733 - 1815) - energie mesmeristická  nebo také magnetická energie. Někteří jí nazývali životním magnetismem. Karl von Reichenbach (1788 - 1869) ji pojmenoval ód, magnetické fluidum. Rusové používali výraz bioplazmatická energie. Teprve v sedmdesátých letech našeho století se objevil název bioenergie a psychoenergie. V polovině devadesátých let se začíná hovořit o energoinformatice. Ale tyto názvy nemění podstatu energie. Jde spíše o snahu dokonaleji ji vyjádřit.

Jak bioenergii použít?

Jsou dva způsoby. Terapeut požádá o pomoc Boha či „Vesmírného otce“ nebo „Vesmírnou inteligenci“ (je na každém, jak zdroj energie nazve), tedy napojí se na vesmírný zdroj. Ostatní, „nevěřící“ léčitelé, vydávají energii ze sebe. Mají nevýhodu v tom, že se musí po určitém energetickém vyčerpání dobíjet. Proč se jedni musí dobíjet a druzí ne? Lidský organismus je tak dokonalé bioenergetické zařízení, že když se ho naučíme dobře ovládat, budeme schopni dělat věci, o kterých se nám zatím ani nesní. Nedáváme-li energii ze sebe, jsme schopni vždy koncentrovat příjem a výdej energie z kosmu. Nejde o nic jiného, než o správné naprogramování svého podvědomí. Vše ostatní se pak již děje automaticky.

Dělení léčení energií podle způsobu

a) kontaktní (přikládání rukou)

b) bezkontaktní - místní a dálkové (distanční)

Jaký je mezi nimi rozdíl? Je v pocitech a v účincích. Při léčení pokládáním rukou jsme přímým kanálem pro přenos kosmické energie - působíme jako nálevka. U bezkontaktního přenosu působí léčitel jako transformátor a směrový vysílač. U obou druhů energie můžeme do proudící energie vložit příslušné příkazové informace - hovoříme proto o energoinformačním přenosu. U distančního léčení (léčení na dálku) je přenášena pouze informace a v místě aplikace nastane energetický efekt. Energeticky tedy působíme na astrální projekci dotyčného, kterého máme vlastně před sebou. Léčený pociťuje většinou to samé, co cítí v dlaních léčitel - průtok energie, tlaky apod.

REIKI je léčebná metoda, která je vhodná pro pomoc nejbližším. Ti, kteří mají dar léčit, s ní pak dosahují významných úspěchů. Již z názvu vysvítá, že je slovo složeno ze slov REI a KI. Ki jsme si již řekli, že znamená v Japonsku energii z vesmíru. REIKI v překladu znamená univerzálního transcedentního ducha, tajemnou sílu - podstatu bytí. REIKI je dobrou metodou, a pokud k ní přistupujete s čistým srdcem, můžete nemocnému velmi pomoci. Ne každý má ovšem v sobě schopnosti, aby mohl pomáhat všem a vždy. To by měl ale poznat každý sám na sobě. Pokud někdo začne do léčení vkládat fanatismus a ego, poškozuje nejen sebe, ale i druhé. Fanatikům se při této metodě vyhněte. Energie se nevnucuje, ta se poskytuje a příjemce by o ni měl požádat!

Léčení pránou je česky řečeno léčení bioenergií (energoinformační léčení) bezkontaktním způsobem. Pro oba dva druhy léčení (kontaktní i bezkontaktní) byla vydána na různých seminářích celá řada příruček. Člověk, který dostal dar léčení, se ale nepotřebuje dívat do knih, kam má přiložit ruce. Ty jdou na potřebné místo samy. Někdo možná zaváhá, který druh léčení je lepší. Na tuto otázku mohu odpovědět, poněvadž používám oba dva způsoby. Při stanovení způsobu léčby zjišťuji, který způsob mám použít, nebo zda je mám zkombinovat. Nelze jednoznačně stanovit, že tento způsob tehdy a ten druhý při tomto problému. Každý člověk a každá nemoc jsou originální. Navíc rozhoduje samozřejmě i okamžik léčení - tatvická hodina, astrologické vlivy, období, psychický stav apod. Pokud energie, jak se říká, „trefí do černého“, můžete mít po léčení v některých případech menší zhoršení zdravotního problému, což ale za několik hodin, až energie udělá své, opadne. Při energetickém léčení je důležitá osobnost člověka, který energii poskytuje, jeho zdravotní stav, psychické rozpoložení aj. Pokud vám bude chtít někdo poskytovat energii a vy k němu nemáte důvěru - odmítněte tuto pomoc.

Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698794
DnesDnes122
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2312
Tento měsícTento měsíc13628

Partnerské weby

apartman banner