Střechy

Vyslovíme-li pojem tvarové zářiče, pak si většina lidí představí nějaká zcela zvláštní zařízení. Přitom k nejznámějším tvarovým zářičům patří střechy domů. Střechy jsou budovány v různých tvarech a z různých materiálů. Patří k nim

tráva, rákos, šindel, plech, betonové nebo keramické tašky a dnes různé jiné materiály. Materiál jako takový není u tvarového zářiče rozhodující. Střechy totiž vytvářejí podobně jako pyramidy energoinformační efekt. Ten koneckonců vytváří každý tvarový zářič. Tvar střechy by měl být co nejvíce pravidelný. Pravidelné tvary vytvářejí energetickou harmonii, zatímco disharmonické tvary produkují energii pro člověka velmi nepříjemnou. Samozřejmě, že roli hraje i orientace na světové strany. Ve městě se nám asi těžko podaří prosadit stavbu domu podle světových stran, poněvadž se zde budují ulice - rovné, obloukové nebo klikaté. Záměr situovat svůj dům podle světových stran je realizovatelný spíše na vesnici, pokud máme k dispozici dostatečně velký a světovými stranami orientovaný pozemek. Orientace staveb dle světových stran bývala dodržována u církevních staveb. Ale pozor! Pokud se někomu například podaří dodržet všechny podmínky k tomu, aby v domě začal fungovat pyramidální efekt, pak se z jeho domu stává „strašidelný objekt“. Vize, které pronásledují obyvatele domu, narůstají do nepříjemných rozměrů. Pyramidální efekt zpočátku ochrannou složku biopole homogenizuje, tedy působí kladně. Pokud však dojde k překročení délky expozice, dochází ke zvýšenému vyzařování z biopole, což zapříčiní sérii přeměn složek biopole a na člověka to působí negativně. Je zavádějící myslet si, že pyramidy jen léčí, i tady platí, že všeho moc škodí. Biopole člověka se snaží za každou cenu přizpůsobit změněnému prostředí. Senzitivní lidé zjistí vliv negativního prostředí ihned. Je to díky tomu, že mají velmi dobré a citlivé biopole.

Oblouky a klenby

Oblouky a klenby byly ve velké míře uplatňovány odedávna v architektuře bohatých církevních i světských staveb po celém světě. Na rozdíl od pyramid vytvářejí lomené klenby a polosféry energoinformační prostředí, které není závislé na orientaci podle světových stran a působí na homogenizaci biopole velmi kladně a jemně. Stabilizují ho. Na svých cestách jsem v Tunisku spal v pokoji s klenbou a musím potvrdit, že jsem se zde cítil velmi příjemně.

Zcela zvláštní jsou kruhové místnosti, kde strop je tvořen polosférou. V takových místnostech léčil v úplné tmě nemocné Aeskulapos. A těchto zajímavých efektů využívali stavitelé chrámů a paláců. Oblouky a klenby se opět do našich domů postupně vracejí.

Štíty

Všimněme si, že štíty starých domů nejsou jen holé zdi, ale jsou doslova výstavní. Zdobí je řada štukových ozdob, sošek apod. To mělo dvojí účel - estetický a energetický (o tom ale věděli jen architekti). Tyto štíty zpomalují protékající energii, aby jí byl co nejvíce vyplňován dům. V domě, kde je hodně životadárné energie čchi (prány), se lidé cítí příjemně a jsou zdrávi.

Orientace domu

Energetická magnetická složka je orientována ve směru jih - sever, naproti tomu elektrická složka ve směru východ - západ. Pokud je dům rovnoměrně obtékán magnetickou složkou, je uvnitř domu energie vyrovnána. Pokud ovšem je dům orientován například ve směru JZ - SV,  pak dochází k tomu, že je v SZ oblasti v domě nedostatek energie. Pokud není tento deficit vyrovnán jiným způsobem, lidé se zde necítí dobře a mohou mít postupem času zdravotní problémy. Navíc dochází k tomu, že energie, která obtéká dům v jeho JZ části, je urychlována a vystřelována na sousední objekt.

Psychotronik Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733665
DnesDnes120
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1815
Tento měsícTento měsíc2273

Partnerské weby

apartman banner