DIAMANT

   Tam, kde se vyžaduje zvýšené efektivní hospodaření s lidskou energií, se diamant znamenitě uplatňuje v kombinaci s barvou bílou a růžovou. Vhodně se jeví kombinovat nošení diamantu s barvou růžovou a šarlatovou. Při různých fóbiích je možná kombinace

hnědé barvy se zlatou. Při posílení celkové energie  také žlutá s červenou, při potřebě zklidnění se hodí žlutá se zelenou. Při vyjadřovacích a léčitelských schopnostech též barva fialová s bílou, při věšteckých schopnostech zase fialová s tyrkysovou a při potřebě velké odvahy by měly magicky spolupůsobit zelená s černou.

 

ZELENÝ JASPIS

   Tento kámen se může zvláště významně uplatnit při překonávání strachu, zejména klaustrofóbií, samoty, ale také při léčitelských a samoléčitelských schopnostech, pokud jej ovšem zvolíme jako doplněk ke kombinaci smaragdově zelené se světle zelenou barvou oblečení.

 

RŮŽENÍN

   Zejména u dětí se doporučuje nošení tohoto kamene v kombinaci s růžovou, starorůžovou, bílou s růžovou nebo žlutou s fialovou. Přináší štěstí s barvou korálovou, v lásce rovněž s barvou hnědou v kombinaci se zlatou, při stavech úzkosti se žlutou a zelenou, při hledání zdrojů energie v kombinaci černé s modrou a jako afrodiziakum může působit zejména při kombinaci růžové s fialovou.

 

HYACINT

   Nošení tohoto kamene může podpořit nejen umělecké vlohy a nadání, ale rovněž přinášet inspiraci a zlepšovat vyjadřování. Zvláště pak tehdy, pokud hyacint zvolíme jako doplněk k oděvu světle růžové barvy v kombinaci se světle modrou. Při zpřístupnění astrálního světa a jako ochrana před strachem ze smrti se vliv hyacintu může ještě zesílit v kombinaci bílé a žluté barvy.

 

TURMALÍN

   Aby zesílilo veškeré příznivé působení tohoto kamene, zejména optimismus, vnitřní mír a vyrovnanost, ale zároveň aby se zmírňoval pocit zklamání z mezilidských vztahů, je dobré nošení i tohoto šperku kombinovat s barvou růžovou, modrou, žlutou, modrou s růžovou nebo korálovou s olivově zelenou.

 

SARDONYX

   Silným osobnostem s mimořádnou odvahou a také autoritou by ještě více prospělo nošení tohoto kamene ve spojitosti s oblečením v kombinaci barvy černé se zelenou nebo černé s bledě růžovou. Sardonyx, který mimo jiné vyrovnává energie jin a jang, se také velice dobře snese s kombinací barvy černé a modré.

 

ACHÁT

   Zejména pro ženy se hodí kombinace achátu s oblečením barvy červené, ale jinak též i oranžové. V negativních zónách a při nejistotě rovněž s barvou bílou. Těm, kteří se snaží vyrovnávat s vážnými životními situacemi spojenými s osaměním, nespavostí a nervozitou, lze též doporučit šaty v barvě lila. Ke schopnostem odhánět zlé duchy a představy, při překonávání psychického vypětí a stresu se může uplatnit kombinace zelené s růžovou.

 

CHRYSOPRAS

   Tento kámen má své příznivé působení zejména na vše, co je spojeno s dospíváním a jeho potížemi. Měl by také napomáhat zdokonalovat nadání. Proto se jeho nošení hodí zejména pro mladé lidi, kteří se navíc oblékají do kombinací barvy růžové s tyrkysovou a purpurové s hnědou.

 

KARNEOL

   Zvláště významná kombinace tohoto kamene se příznivě projevuje u žen oblečených v barvě červené. V souvislosti s projevy stresu, kdy se například snažíme uklidnit a usnout, je dobré zvolit karneol jako doplněk ke kombinaci černé s modrou. Při léčitelských a samoléčitelských schopnostech mohou být za účasti karneolu magickými barvami zvláště smaragdově zelená se světle zelenou.

 

HNĚDÝ JASPIS

   Hnědý jaspis by měli nosit lidé, kteří potřebují nějakou pomoc při překonávání nejrůznějších problémů a traumat, včetně pocitů neustálého sledování a podvádění. Aby jeho vliv ještě zesílil, měl by se stát doplňkem šatů, na nichž se střetává barva červená se zelenou.

 

JASPIS

   V případě potřeby zmírnění strachu a frustrace, zvýšení stimulace energie a tvůrčích myšlenek, volíme jaspis zejména v kombinaci barvy červené, modré s purpurovou, zlaté s bílou a černé s růžovou.

 

CHRYSOBERYL

   Aby se mohla lépe rozvinout blahodárná moc tohoto kamene, zejména při vyrovnávání se s problémy a traumaty, je nejvýš vhodné spojovat nošení chrysoberylu s oblečením, které spojuje červené a zelené odstíny.

(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733632
DnesDnes87
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1782
Tento měsícTento měsíc2240

Partnerské weby

apartman banner