Použití včelích produktů má v přírodním a lidovém léčitelství dlouhou tradici. Propolis lidé používali v různých formách již v dávných dobách. Na jeho vynikající léčebné účinky nedají dopustit zejména Asiaté. Při zánětu dásní se extrakt používá

přímo nebo lze zakoupit ústní vodu s propolisovým výtažkem. Je také účinným anestetikem tlumícím bolest, například po vytržení nebo vrtání zubu.

Jaký je jeho další význam? Podporuje obranyschopnost organismu, pomáhá léčit nachlazení a rýmu. Má podpůrný léčivý účinek při zažívacích potížích, zejména při gastritidě a vředové chorobě žaludku a dvanácterníku. Urychluje hojení ran, proleženin, popálenin, bércových vředů a veškerých poškození kůže. Tlumí účinky škodlivého záření na organismus, podněcuje samoléčebné síly organismu. Pomáhá léčit svědění nejrůznějšího původu, plísňová onemocnění, dermatózy i lupénku. Propolis je možné získat ve formě kapslí, pastilek, tinktur, emulzí nebo masti pro vnější použití. Pastilky s propolisem se používají ke zmírnění bolesti v krku při nachlazení a infekcích. Ovšem lidé, kteří jsou alergičtí na včelí bodnutí nebo trpí astmatem, by se měli doplňků s propolisem vyvarovat!                   

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505638
DnesDnes107
VčeraVčera590
Tento týdenTento týden3890
Tento měsícTento měsíc16984

Partnerské weby

apartman banner