„Dostala jsem jako dárek poukaz na Hogudo masáž. Zatím jsem ho nevyužila, protože si kvůli tomu jednak budu muset udělat výlet do Prahy, a pak se bojím, zda je pro mě taková masáž vůbec vhodná. Netuším totiž, o co jde, ještě jsem o ní neslyšela,“ svěřila se nám paní Květa z Varnsdorfu.

Hogudo je terapie pocházející z

oblasti Altaje, z pohoří Ťan Šan, kde ji praktikovali mniši již před několika tisíci lety. Je to systém cvičení a ozdravných masáží spojených s meditací. Vědecké výzkumy potvrdily, že masáže a cviky Hogudo urychlují regeneraci tkání v poraněných orgánech a stimulují funkci těchto orgánů. Systém Hogudo lze využít kromě toho k odbourání nervozity nebo stresu, při potížích s nespavostí a špatnou koncentrací. Je vhodný i jako prevence, nemá žádné nežádoucí účinky.

Budeme-li hovořit konkrétně o masáži, jejím základem je jemný tlak na určité body těla a svalové partie speciální tyčinkou nebo rukou (popřípadě prstem). Impuls, který tlakovým působením vzniká, posílá do těla i do mozku silný signál, který spouští samoléčebné autoregulační procesy. Stahy svalů masírují i vnitřní orgány, které se prokrví a harmonizují svou funkci. Opakované masáže Hogudo zvyšují imunitu celého těla. Mohou pomoci alergikům a astmatikům, lidem, které trápí žaludeční a střevní potíže, choroby ledvin a žlučníku, bolesti hlavy. Prospěšné jsou i jedincům, kteří mají problémy s vysokým tlakem, bolestmi zad, kardiovaskulárním systémem, trpí skoliózou páteře nebo nedostatečným prokrvením končetin, sužují je revmatické bolesti a podobně. Když jsou zdravotní potíže v počátečním stadiu, účinkuje masáž velmi rychle, po druhé nebo třetí návštěvě. Při těžších a chronických nemocech se tělo nejprve zbavuje symptomů, samoozdravné procesy v těle se projeví zřetelněji až po páté nebo šesté masáži. Pravidelné masáže navíc zlepšují elasticitu pleti, výrazně pomáhají jejímu omlazení.

(cul)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698796
DnesDnes124
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2314
Tento měsícTento měsíc13630

Partnerské weby

apartman banner