Čtenář Prokop J. ze severních Čech se ptá:Můžete mi říci, jak působí na člověka jedle? Rostou nám tři za domem, do kterého jsme se s manželkou na stará kolena, jak se říká, nedávno přestěhovali. Jedle tam vysázel předchozí majitel a je u nich i lavička.“

Jedle symbolizují

trpělivost, stálost. Kdysi v době zimního slunovratu Keltové jedle zdobili pentlemi a přinášeli pod ně dary svým bohům. Jedlové větve nesměly chybět v první koupeli novorozeněte, zajistily, aby dítě bylo silné, odolné proti nemocem i temným silám.

Jedle každopádně dokáže dodat lidskému organismu energii, regeneruje jeho vitalitu. Může být pomocníkem i při uzdravování z těžkých nemocí (v Rumunsku například bylo zvykem přinášet těžce nemocné pod jedli a opřít je o kmen stromu). Energie jedle je vhodná také pro jedince, kteří mají hodně práce, pořád někam spěchají, mají nízké sebevědomí, stydí se, jsou nerozhodní, mají sexuální problémy. Jedle rovněž zahání pesimismus a strach. Traduje se, že pokud vás trápí zlé sny, máte si utrhnout jednu jedlovou šišku ze stromu (v žádném případě se nesmí sbírat ze země!) a dát si ji pod polštář. Ošklivé sny rychle zmizí.

(šál)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472923
DnesDnes328
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3338
Tento měsícTento měsíc4553

Partnerské weby

apartman banner