Historie tohoto zvláštního minerálu sahá do dob, kdy do neklidných vod Rudého moře začaly připlouvat egyptské lodě při hledání nových území a nových otroků. Během bouří mnoho námořníků pohltily mořské vlny, spousta lodí se roztříštila o skály. Při jedné takovéto bouři spatřila po

několika dnech boje skupina vyčerpaných námořníků na horizontu proužek země. Tak byl objeven ostrov Topasos, v současnosti ostrov Zebirget, který pod zemí ukrýval velké množství zvláštních minerálů, kromě jiných i topazy.

Co můžeme od topazu očekávat? Ve středověku byl z něho vyráběn lék na posílení zraku. Kámen se na tři dny ponořil do vína a pak se touto tekutinou oplachovaly oči. Lidová medicína považuje tento minerál za dokonalý prostředek proti bolestem. Stačí prý kámen položit na bolestivé místo, ovinout lněným šátkem a bolesti za chvíli ustoupí. Bílý topaz pomáhá při nespavosti, jejíž příčinou bývá vyčerpání, nadměrný stres, přetížený organismus. Modrý kámen pomáhá stabilizovat metabolické funkce, ke správnému fungování štítné žlázy, ulevuje při nepříjemných projevech menopauzy - například při návalech horka, depresích. O zlatém kameni se říká, že dokáže obnovit přirozenou imunitu, pomáhá při nervovém vyčerpání, je prospěšný lidem s revmatismem a artritidou. Má pozitivní vliv na trávení a zlepšuje chuť k jídlu.

Od dávných dob se tomuto kameni připisovaly magické síly. Podle Indů podporuje jeho záření životní energii a intelekt. V Mexiku tento kámen používali na odhalení lži, bílý topaz je známý jako krystal pravdy. Staří Řekové věřili, že bílý topaz může ochránit před uhranutím, v nebezpečí činí jeho nositele neviditelným. Tento kámen má rozpouštět napětí, povzbuzovat štědrost, pomáhat odpouštět. Podporuje také pozitivní myšlení a přesvědčení, pomáhá dosáhnout vysněných přání, omezuje pochybnosti a nejistotu. Jeho vibrační energie stabilizuje emoce, je to vzácný kámen, o němž se tvrdí, že přináší štěstí, radost, štědrost.          

(mp)

DODATEK

Topaz jako amulet přináší lásku, peníze, poskytuje ochranu a doporučuje se lidem narozeným ve znamení Lva, Štíra nebo Střelce.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2585651
DnesDnes418
VčeraVčera874
Tento týdenTento týden4544
Tento měsícTento měsíc16015

Partnerské weby

apartman banner