Léčbu drahými kameny prý nejlépe propracovali staří Indové. Přišli na to, že lidské tělo má sedm center energie, tzv. čaker, kdy každé je schopné ovlivnit některé orgány nebo i celé tělo.

Diamant. Skrývá v sobě čistotu a sílu. Je

symbolem osvícení a dokonalosti. Ženy pod vlivem diamantu působí vznešeně a čistě. Dává se do zásnubních prstenů, měl by zabraňovat nevěrám a chránit ženám ctnost. Ochraňovat by měl svého nositele před nástrahami života, ranami osudu. Diamant zpomaluje proces stárnutí, doporučuje se při poruchách rovnováhy, vyvolává očistné procesy těla.

Rubín. Hodí se pro člověka narozeného ve znamení Raka. Přezdívá se mu kámen ohně, protože je v něm plno energie a žáru. Posiluje srdce, zastavuje krvácení, podporuje vášeň, zahání chmury, vytváří dobrou náladu. Je-li vsazen do zlata, zvyšuje se jeho účinnost. Měl by se nosit na levé polovině těla, protože na pravé straně svazuje vášně a milostné vztahy.

Tygří oko. Jedná se o starořecký kámen radosti. Dodává pozitivní myšlení, posiluje vůli a soustředěnost, tiší emoce, posiluje tvůrčí schopnosti. Je to kámen pro lidi lehce manipulovatelné, citlivé, podporuje nazírání do vlastního nitra. Pomáhá hlavně úzkostlivým jedincům, zbavuje je melancholie.

Sluneční kámen. Je nabitý sluneční energií, vnitřně svého nositele prozáří. Ochraňovat by měl nejen člověka, ale i lidské obydlí. Do života vnáší světlo a radost. Napomáhá řídit osud. Je nápomocen při léčbě žaludečních vředů, chronických bolestí v krku, udržuje v rovnováze všechny orgány.

Turmalín. Je to starý šamanský kámen. Přináší radost, odstraňuje zlost, potlačuje stres, chrání před negativní lidskou energií. Zvyšuje sebedůvěru, posiluje imunitu dospělých i dětí. Používá se k posílení paměti, působí proti chronickému vyčerpání a únavě. Tento kámen se také doporučuje k mírnění neuróz a k posílení čichu.

Achát. Má to být kámen umělců. Dodává sílu, zdatnost, štěstí, chrání před úrazy. Jeho nositeli propůjčuje vyrovnanost, ochraňuje před nežádoucími vlivy, přitahuje dědictví, upozorňuje, jak nejlépe investovat. Navozuje pocit jistoty a bezpečí. Doporučuje se jedincům s kožními problémy, ke zmírňování horečnatých infekcí, povzbuzuje trávicí trakt.

(vít)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470266
DnesDnes101
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden681
Tento měsícTento měsíc1896

Partnerské weby

apartman banner