Hledáním poruch na lidském organismu nebo jinak řečeno hledáním poškozeného nebo málo funkčního orgánu se zabývá lékařská nebo alternativní diagnostika. Za tímto účelem se používaly a používají celé řady metod a pomůcek. Jednou takovou

pomůckou v alternativní medicíně k diagnostikování nemoci a hledání způsobu nápravy je používání tzv. „Indiánského draka“.

Poprvé jsem se seznámil s indiánským drakem v osmdesátých letech minulého století v Uničově na semináři pana inženýra Vlastimila Žerta. Indiánský drak je šamanský nástroj starý podle odhadů 5 000 let. Šaman v jednotlivých kmenech fungoval nejen jako velekněz, ale také jako soudce a léčitel. Šamani se soustavně zdokonalovali v prohlubování senzibility.

Reliéf draka byl obvykle vytesán do kamene v tmavé jeskyni. Tato jeskyně byla tajným a také hlídaným místem, aby nedošlo ke zneužití draka. Do jeskyně směl jen šaman a nemocný nebo obviněný. Drak fungoval také jako detektor lži. Šaman si při diagnostice a léčení rozložil kolem draka vzorky léčivých bylin, semen, kamínků, kůry a jiné pomůcky. Přistoupil k reliéfu a energií vůle ho uvedl do činnosti. Drak začal světélkovat a nad středem ulity se otáčela energetická spirála, která utvořila energetický trychtýř o průměru asi jeden a půl metru. Nemocný nebo viník položili ruku na dračí jazyk a tím začaly do reliéfu pronikat jeho vlny. Šaman pak pomocí své citlivé ruky snímal, jak reaguje drak na jeho dotazy. Jinak vnímal kladnou odpověď a jinak zápornou odpověď. Tělo nemocného nebo viníka odpovídalo, aniž si byl dotyčný vědom, jaké otázky jsou kladeny.

Otázky nemusejí být vyslovovány, ale mohou být pokládány mentálně. U viníků se ale většinou otázky dávaly hlasem, aby na ně tázaný vnitřně reagoval a šaman tak zachytil energetické reakce jeho lživých odpovědí. Při hledání vhodných bylin je bral do rukou a porovnával reakce draka na tu kterou bylinku. Pokud odpověď byla negativní, drak většinou „mlčel“. Pokud byl dotyčný ovlivněn zlými silami, musel být šaman silnější než tyto síly. Pokud zjistil, že zlo je silnější než on, přivolal si na pomoc i další šamany ze sousedních kmenů.

Dračí jazyk je vztyčen a vyčnívá z draka pod úhlem 45 º. Pokud se do oka draka zapíchne špendlík, drak zůstává němý a přestává energeticky fungovat. Základním pravidlem je nasměrování draka hlavou na sever. V současné době jsou v ČR k dispozici tři tvary indiánského draka. Původní reliéf, zdokonalený reliéf, který popisuje Jiří Sehnal v knize „Odkaz indiánského draka“ a český kombinovaný drak Františka Kuřete, který popisuje Ing. Žert ve své knize „Léčitelské pomůcky“.

Celý proces fungování indiánského draka je založen na tzv. energoinformačním procesu. To znamená, že na kladené otázky dostávám příslušnou odpověď. Senzibilní lidé podobnou pomůcku nepotřebují a mohou vyčítat informace přímo z dané osoby. Méně zdatní pak mohou použít reliéf draka. Je na místě říct, že je možné vyčíst tyto informace také z nakreslené přímky, na které budou body s jednotlivými chorobami, způsobem léčení, bylinami, vitaminy, prvky atd. I zde pokládá pacient ruku na označený začátek přímky a tím dochází k přenosu jeho vln na diagnostickou pomůcku. Tím, že vytváříme danou pomůcku, tak jí samozřejmě programujeme. Odpovědi můžeme opět snímat rukou, kyvadlem nebo virgulí. Svět nejsou čáry, ale fyzika, i když v současné době ještě neprobádaná, a proto neuznávaná vědeckým světem.   

Ing. Josef Schrotter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469943
DnesDnes358
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden358
Tento měsícTento měsíc1573

Partnerské weby

apartman banner