Přírodní medicína a kosmetika v jednom se nazývá kosmeceutika, u nás je známá jako TianDe. Vyrábí se podle tisíce let starých receptur z Tibetu, Číny a Altaje.

„Při správném používání těchto produktů je výsledek srovnatelný s terapeutickou léčbou,“ tvrdí ezoterapeutka a specialistka v

channelingu Zdena Švancarová. Nahlížením do tajemství lidských duší se věnuje už mnoho let, z toho 10 let ve spojení s naukami starých tibetských horských šamanů.

„Po celou tuto dobu ke mně přicházejí lidé, kteří vyhledávají pomoc nejen v individuálních duchovních záležitostech, ale potřebují i rady v partnerských vztazích nebo například v podnikatelských strategiích. Hlavně ženy si přejí být více sebevědomé, vyrovnané a více samy sebou. Skutečná ženskost se musí projevovat souladem těla i hlavy, tedy uvědoměním si své jedinečnosti,“ tvrdí Zdena Švancarová, která pomáhá ženám najít přirozenou podstatu jich samých.

Během těchto výprav do duší a srdcí žen (ale i mužů) přišla Zdena Švancarová na to, že základem splnění všech lidských snů a cílů je zcela první (avšak mnohdy zcela opomíjenou) povinností v životě - pečovat o své tělo. „Důležité přitom je, aby nejen tato péče sama o sobě byla pro nás příjemná, ale hlavně, aby její výsledky byly na nás všech brzy vidět a my sami se cítili skvěle. Kosmeceutika tomu napomáhá velice jemným způsobem. Navíc její používání je příjemné,“ vysvětluje Zdena Švancarová.  

Nebeská dokonalost z hor

Termín kosmeceutika zavedl přibližně před 20 lety známý americký dermatolog Albert Kligman, když spojil dohromady termíny kosmetika a farmaceutika a vytvořil tak přechodnou skupinu přípravků na rozmezí mezi kosmetickými a farmaceutickými produkty.

Kosmeceutika se zaměřuje na zdroj přírodních antioxidantů, zejména na extrakty z rostlin tradičně používaných v lidovém léčitelství, jejichž účinky jsou prověřeny staletími praxe. Její kořeny najdeme ve staré Číně, ale toho správného účinku dosáhla až spojením starých zkušeností s nejnovějšími výdobytky vědy. „Čína je zemí, která má ohromnou zásobu starobylých znalostí a receptů, podle nichž se vyrábělo mnoho prostředků z exotických rostlin. Dnes nám tyto znovu objevené znalosti umožňují vyrábět produkty péče o pleť, vlasy a pokožku, které u nás nejsou rozšířené. Ve spojení s moderními technologiemi mají recepty starodávných léčitelů ještě větší účinnost. Konečně, TianDe znamená v překladu Nebeská dokonalost,“ doplňuje Zdena Švancarová.

Síla a čistota z přírody

A jaké jsou hlavní ingredience kosmeceutiky? „Jedná se zejména o heřmánek pravý, meduňku, maliník, jahodník, kopřivu a další rostliny, které dobře znaly už babky kořenářky,“ usmívá se Zdena Švancarová a dodává: „Oblíbila jsem si některé produkty, ty se staly pravidelnou součástí mého života - například bylinné přírodní vložky bez ropných derivátů a odpadních látek apod. Zamilovala jsem se do detoxikačních kúr se solnou koupelí nohou a skvělým čajem. Vlastně chci říci, že díky kosmeceutice daleko intenzivněji vnímám své tělo.“ 

Petr Blahuš

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2587989
DnesDnes384
VčeraVčera852
Tento týdenTento týden1236
Tento měsícTento měsíc18353

Partnerské weby

apartman banner