Perlou Polynésie je pro nejkrásnější laguny na celém světě nazýván ostrov Bora Bora. Představuje místo těch nejkouzelnějších snů o tyrkysových lagunách, nekonečných písečných plážích a o horách plných vegetace. Přiletět na ostrov a dotkno ut se snu proto láká čím dál více lidí.

Ostrov patří do skupiny Společenských ostrovů a leží 250 kilometrů severozápadně od Tahiti, uprostřed modrozelené laguny v Tichomoří. Vznikl vulkanickou činností. Podle staré polynéské legendy nejvyšší bůh Taaroa nejprve stvořil ostrov Bora Bora, a teprve později byly stvořeny posvátné Havajské ostrovy. Bohyně ohně Pelé se původně usídlila ve vulkánu na ostrově Bora Bora, ale ten vyhasl, proto se přestěhovala na ostrov Havaj, do kráteru sopky Kilauea.

Zázračný je už samotný přílet na ostrov. Přivítá vás neskutečná paleta modré a zelené barvy, břehy lagun dokonale kontrastují s temně modrým Pacifikem. Siluetu ostrova tvoří dva vrcholy a v tyrkysové laguně jsou jako perly v náhrdelníku zasazené malé a čarokrásné ostrůvky, kterým se říká motu. Celému ostrovu dominuje skalnatý vrchol Mt. Otemanu, který je se svou výškou 727 metrů také nejvyšší horou Bora Bora. Centrem ostrova je přístav Vaitape a tím nejkrásnějším bodem určitě Matira Point, kde se nachází překrásná pláž s modrou lagunou a dodnes sem připlouvají ladní rejnoci trnuchy, aby se mohli vyhřívat v mělké vodě.

Na své si na tomto ostrově přijdou i milovníci památek. Na západním pobřeží Bora Bora se nachází několik archeologických nalezišť, takzvaných chrámů marae, což jsou prastará místa považovaná za tabu, kde se konaly náboženské magické ceremonie a kde se také zrodil polynéský tanec. Mnoho chrámů bylo ale zničeno v 19. století anglickými misionáři. K těm dochovaným a nejznámějším patří marae Fare Opu, které je vyzdobeno želvími petroglyfy, či marae Marotetini, které se také nazývá Farerua.
(nag)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433411
DnesDnes405
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3529
Tento měsícTento měsíc3529

Partnerské weby

apartman banner