Cesta napříč tajemným Rakovnickem nás zavádí do Petrovic. Ves byla založena v roce 1519, kromě zámečku a cenných budov lidové architektury tu najdeme i kdysi vyhl ášené poutní místo.

Zdejší zázračná studánka se jmenuje Boží. V 17. století se zděšená trojice dívek u pramene setkala se zjevením Panny Marie. Její popis však spíše připomínal pohanskou vílu. Dívky se dostaly do náboženského vytržení, údajně jim Bohorodička ukázala budoucnost celého světa. Hlavní síla kontaktu byla v mentální rovině, což se projevilo v jejich psychice. O zjevení se horlivě zajímali i vrchnostenští úředníci, podle pověsti dívky ztýrali důtkami. Ale tak se přece nezachází se svědky mariánského zjevení! Ještě podivnější je, že šrámy po výprasku dívkám ihned zmizely. Dodatečně se zjistilo, že pramen kdosi „vylepšil“, voda ve studánce je léčivá. S kým se dívky ve skutečnosti setkaly?

Majitel panství nechal u studánky postavit kapli a okolí vývěru upravil. Na místo začaly proudit davy poutníků, přibývalo zázračně vyléčených. Z popudu Valdštejnů tu vznikly malé lázně pro léčbu kloubů. Psychotronici dnes tvrdí, že studánka vyzařuje velmi silnou pozitivní energii a můžeme se tu setkávat s astrálními bytostmi.

Zaznamenali jsme ještě jednu zajímavou pověst. V roce 1781 se u kostelního obrazu objevila podivná průsvitná postava. Několik svědků tehdy věřilo, že jde o návrat Panny Marie do Petrovic. I jim bylo přikázáno, aby se o zjevení nikomu nezmiňovali. Zvláštní přízrak prý v kostele „plaval“ asi půl hodiny, poté stoupal vzhůru a zmizel. Nic však nenasvědčovalo tomu, že se jedná o Pannu Marii. Podle čeho ji věřící poznali? Byli o tom informováni opět mentálně, třeba formou telepatie? A proč měli opět mlčet? Hrozilo obci či vrchnosti nějaké nebezpečí? Otazníky stále zůstávají.
(nov)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474335
DnesDnes83
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden676
Tento měsícTento měsíc5965

Partnerské weby

apartman banner