V dávných dobách, kdy byli lidé mnohem vnímavější vůči různým energiím, vyhledávali tato místa nejen pro náboženské a rituální potřeby, ale také za účelem léčení a rozjímání.
Stejně jako se někteří citliví jedinci na těchto místech mohou cítit špatně, tak se jiní na nich mohou cítit naopak velice dobře. Je to velice různorodé. Místa, která vám nyní nabízím k osobnímu posouzení, jsem osobně sám navštívil a považuji je za velice magická a léčivá se silnou tzv. pozitivní energií či vibrací. Tyto hory či kopce jsou protknuty „svatými liniemi“ a mají na nás velice blahodárný vliv. Návštěva těchto míst nám všem pomáhá výrazně s uzdravováním různých onemocnění, nebo hledáním odpovědí v rámci meditací.
Almín kopec (315 m) - Hlučínská pahorkatina
Na tomto místě je opravdu velice silná energie, která vytváří velký oblouk. I když je tento kopec v rámci krajiny velice nenápadný, má v sobě hodně léčivé energie. Dostanete se sem snadno z Oldřišova nebo Hněvošic.
Baldský vrch (692 m) - Svitavská pahorkatina
K tomuto vrchu se váže řada pověstí o tajemném jezdci či víle s loutnou. Možná je to jen pohádka, ale možná to má i reálné jádro. Kdo ví. Vždyť zde je ideální místo pro meditace či léčbu zejména srdce, jater a kloubů. Do vrcholové části Baldského vrchu vede cesta z osady Balda, ležící při silnici z Pomezí do Jedlové.
Bílý kámen (589 m) - Hanušovická vrchovina
Legenda praví, že kdo zde setrvá při půstu den a noc, tak bude zbaven všech zhoubných neduhů. Blahodárná energie má opravdu velký vliv na odnímání bolestí a různých zánětů a vředů. Z Leštiny se sem dostanete po zelené turistické značce.
Biskupská kupa (890 m) – Zlatohorská vrchovina
I toto pozoruhodné místo je opředeno řadou legend. Je tu klid pro meditace, také pro duchovní cvičení. Energie má pozitivní vliv na klouby, plíce a srdce. Z Rožmitálu sem vede modrá turistická stezka.
Buková hora (512m) - Šluknovská pahorkatina
Tato tak trochu zapomenutá hora je jedinečná svým vyzařováním. Také se traduje, že je tu linie života ve tvaru písmene S. Má prý prodlužovat lidský věk o několik let a pomáhá léčit například nádorová onemocnění a krvetvorbu.
Červená hora (1337 m) - Hrubý Jeseník
Nádherné místo v překrásném koutu republiky. I zde je možné najít linie s pozitivní energií. Je jich tu hned několik a některé se dokonce kříží. Na těchto místech je pak energie mnohem silnější. Ne každý ji však snese. Každopádně i tyto dráhy mají uzdravující vliv na člověka.
Faltusův kopec (638m), Orlické hory
Lidé sem chodí prakticky celoročně načerpat energii, která léčí řadu nemocí zejména v oblasti krve, jater či ledvin. Východní částí kopce prochází žlutě značená cesta z přilehlých Sobkovic. Dostanete se sem i z železniční zastávky Jamné a z Jablonného nad Orlicí.
Hadí vrch(1021m) - Šumava
Zpěv hadů je prý možné slyšet na tomto kopci. Je to začarované místo a každý, kdo zde pokorně požádá o pomoc, bude uzdraven. Na toto jedinečné místo se dostanete z nedaleké vísky Keply po modře značené cestě. Ta sice prochází několik set metrů pod vrcholem, ale ten je z této cesty dobře vidět a nelze jej proto přehlédnout.
Hudlická skála (487 m) - Křivoklátská vrchovina
Duchové a přízraky se mají zjevovat v noci před úplňkem na tomto místě. Ani srdnatí dřevorubci zde nechtěli zůstávat na noc. Prý se tu dějí divné věci. Přesto sem již od dob našich prababiček lidé chodili a v modlitbách žádali o uzdravení a bylo jim prý vždy vyhověno. Kopec prý stráží bílá paní. K východnímu úpatí Hudlické skály se přibližuje modře značená cesta z obce Hudlice.
Jedová (633m) - Domašovská vrchovina
Tvar vejce má životodárnou energii, která vám může pomoci od onemocnění žaludku, střev či močového měchýře. Dokonce se zde dobře léčí veškerá kožní onemocnění. Z Pohořan sem vede pohodlná červeně značená turistická stezka.
Klíč(759m) - Lužické hory
Další silně magickou horu naleznete kousek od Nového Boru. Sice je výstup náročnější, ale stojí rozhodně za to. Vedle krásného výhledu tu na vás čeká také léčivá energie. Toto místo bylo i v dávných dobách posvátné a konaly se zde rituální obřady.
Křemešník (765 m), Křemešnická vrchovina
Vrch nedaleko Pelhřimova, na jehož úpatí se dolovalo stříbro a z jedné zasypané štoly dosud vyvěrá pramen chladivé vody, nad nímž byla postavena kaplička, patří mezi ty s velice zvláštní atmosférou. Naleznete zde barokní areál a chrám Nejsvětější Trojice, kolem něhož byly později postaveny ambity. Ty kopírují přesný tvar energetické žíly. Stačí tudy procházet či si jen posedět a energie vám bude sama pomáhat s léčbou či meditací.
Kubíkův vrch(684m) - Bílé Karpaty
Léčivou energii najdete snadno i na vrcholu tohoto kopce. Další dvě zóny jsou na přístupové cestě zhruba 20 a 35 metrů pod vrcholem. Linie mají poměrně silnou intenzitu a dokáží uzdravovat bolesti končetin, krevní sraženiny či ledvinové kameny. Je to výborné místo i pro meditace. Z Javorníku nad Veličkou sem přijdete po zelené údolím Hrubého potoka.
Křížový vrch (689m) -Jeseníky
Kopec se nachází nad městečkem Jeseník. Dnes v těchto místech můžeme obdivovat nejen kostelík Svaté Anny, ale i dvě dráhy linií života ve tvaru podkov, které se nacházejí v těsné blízkosti kostela. Další naleznete SZ asi 25 metrů od kostela a tato linie má tvar blesku. Jsou to ideální místa pro léčbu pooperačních komplikací či jiných neduhů.
Křovina (830 m) - Žďárské vrchy
Svatá linie se nachází ve tvaru trojúhelniku na vrcholu. Nejdelší cíp pak směřuje na sever. Energie má vliv i na donesenou vodu a dokáže ji transformovat na léčivou. Vede sem cesta z obce Sněžná a Blatiny.
Milan Doležal

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2371066
DnesDnes316
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden316
Tento měsícTento měsíc25301

Partnerské weby

apartman banner