Bolívie (oficiálně Bolívijská republika) je vnitrozemský stát Jižní Ameriky. Přístup k pobřeží Tichého oceánu ztratila v takzvané Pacifické válce v roce 1879. Největšími městy jsou La Paz, El Alto či Santa Cruz. Hlavní města Sucre a La Paz patří mezi nejvýše položená hlavní města světa.
Bolívie byla domovem Tiwanaků, jedné z prvních významných andských kultur. Tato civilizace byla soustředěna kolem města Tiwanaku a trvala přibližně do roku 1000 našeho letopočtu. Do 15. století bylo toto území nejprve pod kontrolou Ajmarů a potom Inků. Ve 30. letech 16. století smetli španělští dobyvatelé inckou civilizaci a začala dvousetletá éra španělské nadvlády. V roce 1545 bylo objeveno na jihozápadě největší naleziště stříbra na světě. V roce 1900 tu byla také objevena velká ložiska cínu.
Bolívie je zvláštní tím, že více než polovinu jejího obyvatelstva tvoří indiáni, zejména Kečuové a Ajmarové. Bolívie může nabídnout krásu majestátních hor, jezero Titicaca, památky indiánské historie i čarodějnický trh. Tady se dají sehnat amulety, elixíry, figurky nepřátel či mrtvolky zvířat. Většina amuletů má symboly pro získání lásky a udržení zdraví. Od místních čarodějnic je možné získat řadu bylin a lektvarů. Mladé dívky (žádné vrásčité stařeny) tu věští budoucnost a snaží se vás očarovat stejně uhrančivě, jako celá bolívijská příroda.
(zla)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474669
DnesDnes417
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden1010
Tento měsícTento měsíc6299

Partnerské weby

apartman banner