Vynikající herec Jan Tříska byl charismatickou osobností. Jeho tragická smrt ve vodách Vltavy je velmi podivná. Pokud ji ale spojíme s Karlovým mostem, po němž Mistr Jan rád chodíval, možná pochopíme určité souvislosti, o nichž se dosud nehovořilo. V 90. letech

minulého století se na stejném mostě Jan Tříska potkal s jistým neméně známým a oblíbeným českým hercem. U svatého Johánka z Nepomuku si každý z nich něco přál. Tříska velký džob v USA, onen druhý herec zdraví. Věděl o čem hovoří, neboť krátce předtím se téměř zázračně zotavil z těžké choroby. O mnoho let později onemocněl zhoubnou chorobou, ale i tu zdárně překonal. Janovo přání také bylo vyplněno, nové role skutečně získal.

Mnoho turistů pokládá Karlův most za oázu léčivé energie v Praze, ale to je velký omyl. Krásná památka má na svém kamenném těle několik míst (či spíše bodů) energeticky velmi negativních. Třeba naproti Kalvárii s křížem a hebrejským nápisem stávalo malinké popraviště, u kříže se odsouzenci naposledy modlili. Další negativní body se nalézají jen kousek odtud nebo třeba směrem ke Klementinu. Ve středověku zde okultisté přivolávali obávaného Strážce prahu, bytost, která hlídala jeden ze vstupů do paralelních světů.

Sochy – přirozená ochrana lidí

Citliví jedinci slýchávali přímo na mostě podivné hlasy, které k nim promlouvaly neznámými jazyky. I socha legendárního Bruncvíka hlídá démony, jak říká stará legenda. Možná že je to pravda, socha stojí na hřebenu mostního pilíře, ale podle nás by měla správně stát o kousek dál, na místě bývalého pohanského božiště. Zde vládl kult mocného Černoboga. Je zajímavé, že poblíž tohoto místa lze psychotronicky skutečně naměřit výskyt negativní energie.

Naši předci přikládali mostům důležitý význam, vždyť spojují dva energetické břehy řeky, údolí či kaňony. Pomáhají lidem, ale občas se vymknou kontrole a přitahují neštěstí či dokonce zabíjejí. Na mosty byly instalovány sochy svatých. Nešlo jen o pouhé ozdoby, ale o přirozenou ochranu lidí, kteří na mostech na chvíli ztráceli pevnou půdu pod nohama. Logicky se proto obávali různých nástrah.

Například na Madagaskaru existuje „vraždící“ most přes řeku Onive. Řidiči zde trpí podivnými halucinacemi a vidí před sebou mosty dva. Badatel James Black se také setkal se zvláštním mostem, objevil ho v Malajsii. Někteří z chodců prý v určitých chvílích podléhají panice a padají či skáčou do skalnatého údolí.

Jan Tříska podle oficiální verze spadl z mostu náhodou, rozhodně prý nešlo o žádný úmyslný čin. Herec byl narozen ve znamení Štíra, které patří k nejsilnějším a zvládá snadno transformaci fyzického i duchovního a patří k němu černé a fialové kameny. Například černý obsidián, mystický kámen Aztéků, turmalín, rubín a granáty.

Jiří Nový

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503497
DnesDnes296
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1749
Tento měsícTento měsíc14843

Partnerské weby

apartman banner