Čtenářku Ladu B. zajímá:„Mám potíže se synem, kterému je šest let. Babička mi doporučila, ať si nechám zpracovat jeho horoskop. Proto mě zajímá, co všechno se z něj dozvím, zda a nakolik mi opravdu může pomoci...“

S dotazem jsme se obrátili na astroložku, terapeutku a lektorku Mgr., M.Sc. Pavlínu Holancovou.

Pavlíno, co všechno o dětech prozradí jejich horoskop?

Astrologická mandala je jako obraz nebo kniha, ve které můžeme číst důležité osobnostní rysy dítěte, jeho emocionální potřeby, vztah s rodiči a sourozenci, talent, ale třeba i to, čeho se dítě nejvíc bojí, v čem je dobré ho podporovat, také možné perspektivy vývoje.

Dá se tedy předem zjistit, jaká bude životní cesta dítěte?

Děti zažívají život prostřednictvím hry. Musí experimentovat, než se jejich životní cesta zcela rozvine se všemi možnostmi i výzvami. Horoskop dokáže popsat potenciální oblasti vývoje, poukáže na přirozené zájmy. Na základě osobní i astrologické praxe mohu říci, že dítě vždy „projevuje“ vlastní příběh již v prenatálu. To, co se děje během těhotenství, jak se matka cítí, jaké okolnosti ji provázejí, může do velké míry vypovídat o jeho životní cestě. A toto vše je v horoskopu symbolicky zapsáno, lze v tom číst jako v mapě osudu.

Můžete to pro naše čtenáře nějak konkretizovat?

Lunav horoskopu ukazuje hlavně na to, jaké má dítě emocionální potřeby, kde se cítí bezpečně, jaké jsou jeho vnitřní tělesné rytmy. Emoční vzorec se dítě učí prostřednictvím matky. Postavení Luny v horoskopu dítěte napovídá, jak vnímá matku a jakou potřebuje mít. Díky horoskopu tedy maminka opravdu může pochopit, proč se dítě chová jinak, než ona očekává. Znamení, ve kterém se nachází Luna, naznačí, jak instinktivně dítě reaguje v emocionálně vypjatých nebo stresových situacích. Vodní znamení například raději ustoupí nebo začnou plakat. Zemská znamení jsou naopak tvrdohlavá, vzdušná znamení hodně mluví o nepříjemné situaci, děti s ohnivou Lunou se rozzlobí - křičí, hází věcmi.

A co symbolizuje Slunce v horoskopu dítěte?

Je to jeho střed. Ukazuje, jakým způsobem a v jaké oblasti chce a dokáže zářit, vyjádřit se, projevit se autenticky. Slunce v horoskopu dítěte naznačuje jeho jedinečnost, individualitu. Tedy ukazuje, kdo je a co chce v životě dělat, jeho tvůrčí potenciál, také jeho vůli a vitalitu. Symbolika postavení Slunce mimo to prozrazuje, jak vnímá dítě otce jako autoritu a jak se mu bude dařit stát se v životě autoritou. Děti se Sluncem v ohnivých znameních potřebují jít na věc přímo a nebojí se jít do rizika, je-li Slunce v zemském znamení, jsou zdrženlivější, ale také vytrvalejší, vzdušná znamení potřebují spoustu nových, především mentálních, podnětů a vodní znamení jsou velmi tvůrčí, intuitivní a empatická. Zda a jak naplní svou identitu, ovšem ukazují také ostatní planety či tělesa v horoskopu, jejich vzájemné aspekty a postavení v domu.

Můžete ve stručnosti přiblížit ty nejdůležitější?

Mám na mysli především tzv. osobní planety v horoskopu, které se symbolicky dotýkají našich smyslů. Merkur naznačuje nejlepší způsob, kterým dítě dokáže vstřebávat informace, jeho způsob myšlení a komunikace. Co se mu líbí, ale také co mu nejvíc chutná prozradí Venuše, jak se nejlépe prosadí a jakou k tomu použije strategii naznačí Mars. Horoskop samozřejmě umí rozklíčovat, k jakým nemocem či neduhům má dítě dispozice a jaké rodové vzorce či zátěže si s sebou přineslo na svět. Znají-li rodiče horoskop dítěte, mohou leccos ovlivnit. Mají vliv na formování osobnosti dítěte a měli by udělat vše pro to, aby se dítě cítilo bezpečně a, milovaně, aby vědělo, že má jejich podporu.

(zem)

Kontakt: www.pavlinaholancova.cz, tel. č. - 725 509 063. Chcete-li se s Pavlínou Holancovou osobně setkat, máte příležitost na akci ve Zlíně ve dnech 8. až 10. 12. Jde o seminář s názvem RITUÁL ŽIVOTNÍ CESTY (týká se archetypálních konstelací a astrologické mandaly).

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503497
DnesDnes296
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1749
Tento měsícTento měsíc14843

Partnerské weby

apartman banner