3311Pravdivé 1Čas od času se objeví zprávy o tom, že někdo záhadně zmizel, prostě se beze stopy ztratil. Moderní fyzika připouští, že za hranicí našeho světa existují paralelní „vesmíry“, do kterých se za určitých podmínek mohou lidé skutečně „propadnout“.

V kalifornské rezervaci Angeles National Park je mohutná skála s názvem Devil‘s gate, tedy Ďábelská brána. Před více než 50 lety se tu ztratilo hned několik dětí. Série zmizení odstartovala 5. srpna 1956, kdy zmizeli dva studenti - Donald Lee Baker a Brenda Howell. Naposledy byli svědky spatřeni právě v blízkosti již zmíněné skály.

 

V dalším roce – 23. dubna 1957 – se na stejném místě ztratil osmiletý chlapec - Tommy Bowman. Byl v lokalitě na procházce s otcem, starším bratrem a strýcem. Na cestě je předběhl, na chvilku ho ztratili z dohledu a už ho víc nikdo z nich neviděl. Jako by se do země propadl, ani rozsáhlá pátrací akce (do akce se zapojilo na pět stovek dobrovolníků) nepřinesla žádný výsledek.

Mohou za to časoprostorové díry?

Utekly dva roky a k neobjasněným případům přibyl další. Tentokrát se 7. srpna v blízkosti Ďáblovy brány ztratil devítiletý Francis Elliot. Byl na výletě s rodiči, kteří shodně vypověděli, že se schoval za malou skalku a byl pryč. Matka s otcem ho hledali a zaslechli po chvíli jeho hlas. Tvrdili, že to znělo, jako by byl někde ve vzduchu, ale nikde kolem sebe ho nespatřili. Zřetelně prý slyšeli jeho pláč, volal matku. Pořád dokola opakoval, že odkudsi nemůže ven. Elliotovi přivolali policejní složky, také policisté později potvrdili, že chlapce slyšeli. Podle nich říkal, že nikam neodešel, přesto se náhle ocitl jinde. Jeho hlas se ozýval z povětří ještě několik hodin. Potom postupně slábl, až umlkl docela. Poslední slova prý byla: „Je nás tu několik a nemůžeme ven. Pomozte nám, prosím!“

Podobné případy se staly i jinde

K podobné události došlo mimo jiné i ve Velké Británii, ale již roku 1888. V Londýně tehdy beze stopy zmizela třináctiletá dívka jménem Jennifer. Když se ani po několika hodinách nevrátila ze školy, obrátili se její rodiče na policii. Pátrání po dívce se ujal úředník ze Scotland Yardu - Marc Hopkins. Zpočátku probíhalo vyšetřování velice nadějně. Policistovi se už po několika hodinách podařilo objevit uličku, kde bylo pohřešované děvče viděno naposledy. Stopa tam ale, bohužel, končila. Když však jeden z vyšetřovatelů zavolal na Jennifer jménem, v tu chvíli se stalo něco neuvěřitelného. Uprostřed ulice se jakoby ze vzduchu ozval dívčin hlas: „Já jsem pořád tady, ale nemůžu najít tu díru zpátky.“ Poté začal hlas slábnout a nakonec utichl docela.

(šál)

Foto: Pixabay

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503489
DnesDnes288
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1741
Tento měsícTento měsíc14835

Partnerské weby

apartman banner