V létě bychom měli věnovat zvýšenou pozornost výběru potravin a mít na paměti, v jakých podmínkách jsou skladovány a zda jsou dostatečně tepelně zpracované. V létě se rychleji kazí, roste nebezpečí infekcí, trávicích problémů. Na co si dávat v letním období pozor?

Hlídejte dobu spotřeby
Při nákupu potravin v obchodech a místech s rychlým občerstvením si všímáme nejen doby trvanlivosti a spotřeby, ale také toho, zda se kupovaný výrobek nekazí, zda nemá porušený obal. Kupujeme jen takové množství, které jsme schopni spotřebovat včas.

Tepelná úprava
Mnohým zdravotním problémům můžeme zabránit tím, že suroviny dostatečně tepelně zpracujeme. Maso by mělo být vždy důkladně upravené, také při grilování dáváme pozor, abychom nekonzumovali například nepropečené uzeniny a podobně.

Zrádná vejce
V létě věnujeme nákupu vajec zvýšenou pozornost. Tržiště, kde jsou vejce vystavena na slunci při vyšších teplotách, nejsou pro nákup vhodná. Vejce nekonzumujeme syrová - ani jako sníh z bílků nebo krém se syrovým žloutkem. Vejce je nutné tepelně vařit nejméně deset minut.

Zmrazené potraviny
Zmrazené maso, ryby nebo drůbež se musí před vařením zcela rozmrazit. Dbáme na to, abychom potraviny snědli ihned po uvaření. Pokud necháme vařené pokrmy chladnout při pokojové teplotě, mikroby, které přežily proces vaření, se začnou množit. Naprostý pořádek v lednici je samozřejmostí. Uvařené a syrové potraviny v ní skladujeme odděleně, neboť bezpečně uvařené potraviny se mohou druhotně kontaminovat i sebemenším dotykem se syrovými.

Co na cesty
Na delší cestu autem či jiným dopravním prostředkem volíme takové jídlo, které nepodléhá rychle zkáze. Pokud nejsme vybaveni speciální chladící taškou, na dlouhé cestování se určitě nehodí uzeniny, výrobky z mletého masa, lahůdkářské a cukrářské výrobky, měkké sýry a konzervy, které v přehřátém prostředí a vystavené slunečním paprskům mohou ztrácet na kvalitě, ohrožovat zdraví.

Osobní hygiena
V létě ve zvýšené míře dbáme o osobní hygienu. Je třeba si často umývat ruce, tím spíš před začátkem přípravy jídla a při jakémkoli přerušení práce v kuchyni. Kuchyň udržujeme v bezvadné čistotě, potraviny chráníme před hmyzem, hlodavci i domácími zvířaty.
(vos)

DODATEK
Také pečivo v čase letních veder bude ztrácet na chuti a prvotřídní kvalitě, pokud je ještě teplé vložíme do igelitového sáčku. Ideální je skladovat ho v chlebníku nebo čisté utěrce. Tím se zabrání navlhnutí, chléb a rohlíky budou chutnat jako čerstvé.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503456
DnesDnes255
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1708
Tento měsícTento měsíc14802

Partnerské weby

apartman banner