Také patříte mezi věčné dietářky? Zkoušely jste vajíčkovou dietu, tukožroutskou polévku, dělenou stravu a podařilo se vám shodit pár kilogramu? Někomu se osvědčila jablečná dieta. Její princip spočívá v konzumaci výhradně jablek po dobu dvaasedmdesáti hodin. Proč právě jablka? Jsou lehce stravitelná, obsahují pektin - nestravitelnou vlákninu, která má v žaludku gelovou konzistenci a brání tělu příliš rychle absorbovat cukr. Pektin žaludek zasytí a při pravidelné konzumaci příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Navíc mají jablka výbornou regenerační a detoxikační schopnost.

Při jablečné dietě nehrozí zácpa, neboť působí jako přirozené laxativum, zaručeně uvedou střeva do žádoucího pohybu. Jablka je však třeba jíst s mírou, aby nedošlo k podráždění trávicí soustavy.

Úprava jídelníčku
Při jablkové dietě je na místě zmínka o jablečném octu. Ten je odpradávna považován za elixír zdraví, neboť je bohatý na minerály, obsahuje neobvykle mnoho draslíku, vápníku, fosforu, sodíku a stopových prvků. Podle celé řady vědeckých studií upravuje jablečný ocet biologické pochody v těle a může napomáhat k léčení některých poruch, jako jsou například nadbytečné kilogramy. Aby dieta s jablečným octem byla skutečně účinná, je třeba celková změna jídelníčku, úprava stravy. Žádoucí je snížit celkový příjem kalorií, vyhnout se sladkostem, sladkým nápojům, omezit solení. Ovšem ne pro každého je dieta s jablečným octem vhodná, zažívací potíže by mohla vyvolat u lidí, kteří mají problémy se žaludkem.

Redukce váhy a posílení imunity
Nápoj se připravuje tak, že se do sklenice vody přidají dvě lžíce kvalitního jablečného octa a dochutí se malým množstvím medu. Někdo ho pije před každým jídlem. Ideální je dopřát si „jablečnou kúru“ každé ráno nalačno.Vedle toho, že pomáhá při redukci nadváhy tím, že zlepšuje metabolismus a snižuje chuť k jídlu, se mu připisuje celá řada jiných pro organismus blahodárných účinků. Celkově prospívá organismu, působí dezinfekčně při zapáchajícím dechu, posiluje imunitu. Samozřejmě, že ocet tuky nespálí, a vedle změny stravovacích návyků je třeba pravidelný pohyb. (pru)

DODATEK
Nejlepší jablečný ocet je bez tepelné úpravy, nefiltrovaný, nepasterizovaný. Takový lze koupit v prodejnách s racionální výživou.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503452
DnesDnes251
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1704
Tento měsícTento měsíc14798

Partnerské weby

apartman banner