Pro zjišťování, zda v těle nedošlo ke škodlivé nerovnováze minerálů, slouží laboratorní diagnostické testy kadeří odebíraných obvykle ze zátylku, kde rostou nejrychleji. Vlasy totiž tvoří bílkovinu zvanou keratin, která obsahuje velké

množství síry. Podle názoru terapeutů síra přitahuje škodlivé i prospěšné minerály, které pak udržuje ve vlasech.
Jedovaté minerální látky, jako například hliník, olovo, rtuť a arzenik, mohou při nadměrném množství způsobit poruchy chování a někdy dokonce vést až k násilným činům. Nerovnováha minerálů může mít navíc vliv na různá onemocnění, jako třeba alergii, depresi, zažívací obtíže, hyperaktivitu nebo chronickou únavu. Vlasoví analytici tvrdí, že mohou stanovit nedostatek nebo přebytek minerálů tím, že vzorek vlasů vloží na 36 hodin do chemického roztoku a výsledky pak vyhodnocují složitou elektronickou metodou zvanou atomová absorpční spektroskopie. Tak se dají odhalit a určit škodlivé materiály, které mohly do těla proniknout třeba z barviva na vlasy, ondulačních krémů, šamponů i sprejů. Další potenciální příčinou minerální nerovnováhy bývá znečištěné ovzduší, ale i nevhodná jídla nebo nápoje, či vstřebávání škodlivých minerálů z hliníkových kuchyňských potřeb.
Lékaři a někteří odborníci na vlasy jsou ke spolehlivosti vlasové analýzy poněkud skeptičtí, neboť nepovažují její údaje za směrodatné. Přesto mnozí lékaři používají tyto testy jako vodítko a doporučují pak dietu i prostředí pro práci a odpočinek. To vše totiž může mít vliv na rovnováhu základních minerálů.
(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505634
DnesDnes103
VčeraVčera590
Tento týdenTento týden3886
Tento měsícTento měsíc16980

Partnerské weby

apartman banner