Potřebujete neodkladně močit? Takzvaná urgence se objevuje v případě sníženého objemu močového měchýře a jeho zvýšené dráždivosti, jako například při zánětu močového měchýře, či u nádorů močového měchýře. Potíže s neodkladnou urgencí

mohou rovněž provázet některá neurologická onemocnění (například roztroušenou sklerózu nebo stavy po poranění páteře).
Močíte často? Časté nucení na močení bývá spojeno s vyloučením malého množství moči. Tento příznak může být projevem zánětu močových cest, ledvinové koliky či neurogenního močového měchýře.
Máte pocit pálení? Řezání a pálení při močení nebo při jeho dokončování bývá typickým příznakem zánětlivého onemocnění dolních močových cest.
Budí vás během spánku nutkání na močení? Tento stav se nazývá nykturie a může být samostatným onemocněním, ale může souviset s neurogenním močovým měchýřem. Provází také cukrovku.
Trpíte únikem moči? Inkontinence neboli samovolný únik moči je tzv. stresová, urgentní a smíšená. Stresová inkontinence se projevuje zejména při kašli, smíchu či zvedání břemene a je dána nedokonalostí souhry močových svěračů při zvýšení nitrobřišního tlaku a poklesu pánevního dna. Smíšený typ inkontinence je dán souběhem stavů vedoucích k urgentní i stresové inkontinenci.
(luv,tz)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2523052
DnesDnes615
VčeraVčera787
Tento týdenTento týden2154
Tento měsícTento měsíc14820

Partnerské weby

apartman banner