Trávení představuje základní podmínku zdraví, protože zaručuje správné zpracování potravy v našem zažívacím traktu. Potrava je natrávena, zejména v žaludku a tenkém střevě, pomocí enzymů na jednoduché vstřebatelné

složky – cukry, volné mastné kyseliny (tuky) a aminokyseliny (bílkoviny). U člověka, který má metabolismus v rovnováze, pracuje trávení účinně a správně. Jídlo se v tenkém střevě rozloží na dvě části – živiny, které se vstřebají, a na odpadní látky vyloučené ve stolici. Živiny postupně přinášejí stavební látky pro ostatní tkáně v těle.

Podstatou nemoci je pak nedokonalé trávení potravy. Slabé trávení nedostatečně rozloží živiny, které se nevstřebávají a usazují se ve střevech. Tkáně nedostávají látky, které potřebují pro svou funkci a regeneraci. Postupně se dostavuje únava z nedostatečného přísunu živin, v krvi kolují toxiny, jež se postupně usazují v orgánech a zatěžují detoxikační orgány (hlavně játra a ledviny). Pokud je správně vyvážené trávení, nevznikají toxiny a tím je odbourán základ budoucí nemoci.

Vedle zdravého jídelníčku mohou napomoci ke správnému trávení byliny a koření, jako jsou například kopřiva, pampeliška, čekanka či řepík, dále kmín, hořčičná semínka, kurkuma, zázvor nebo fenykl.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2523042
DnesDnes605
VčeraVčera787
Tento týdenTento týden2144
Tento měsícTento měsíc14810

Partnerské weby

apartman banner