Bolesti a zažívací problémy po jídle a v noci mohou být příznakem vředové choroby. Vřed vzniká v žaludku nebo ve dvanácterníku, kde je čtyřikrát častější a tvoří asi 90 procent vředů. Žaludeční vřed je sezónním onemocněním, kritické období je obvykle jaro a

podzim. Právě v tomto období je třeba začít speciální léčbu vředů a nečekat na nepříjemné příznaky. Žaludeční vředy jsou doprovázeny bolestí v břiše, která se projeví náhle nebo patnáct až třicet minut po jídle a pak postupně zmizí. K této nemoci často dochází u lidí, kteří pracují ve směnném provozu a při častém cestování mezi časovými pásmy, čímž dochází k narušení cyklu biologických hodin. Svoji roli sehrává i nepravidelná a nesprávná životospráva.

Vředová choroba a bolestivé projevy se dostavují v době od 22. do 2. hodiny, pro žaludeční vředy je kritická doba od 3 do 5 hodin ráno. Vyvolat ji může i těžké jídlo konzumované pozdě večer.

Přírodní léčba

Pacient by se měl sám starat o to, aby se jeho potíže nezhoršovaly či nevracely. Přispět může dodržováním správného stravování - jíst častěji a v menších porcích, nekonzumovat dráždivá a příliš kořeněná a slaná jídla, omezit konzumaci citrusů a džusů, černé kávy a nápojů obsahujících kofein a alkohol. Důležité je chránit se před stresem a do svého života zařadit relaxaci, jógu, vědomé dýchání a podobně.

Šťáva z aloe vera má silné protizánětlivé účinky, pomáhá při zánětlivých onemocněních jícnu, žaludku i střev, tlumí bolest, působí proti bakteriím, virům i plísním, hojí žaludeční a dvanácterníkové vředy. Kolostrum (mlezivo) působí protizánětlivě v trávicím systému. Užívá se léčivě i preventivně a potlačuje působení bakterie Helicobacter pylori. Vyzkoušet lze bylinné čaje - heřmánkový, měsíčkový a čaj z tužebníku, které zklidňují podrážděnou sliznici.

(jam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455624
DnesDnes203
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3531
Tento měsícTento měsíc6570

Partnerské weby

apartman banner