Čtenářka Anička zaslala e-mailem dotaz: „Mohli byste napsat něco o čínském horoskopu? Jak se dozvím, zda je například někdo Opice dřevěná, vodní nebo ohnivá a podobně? A jak moc živly  pozmění charakter daného znamení? Nikdy jsem také u čínského horoskopu neviděla, že by

zohledňoval hodinu narození. Ta není důležitá?“

Na otázku nám odpověděl známý věštec (psychotronik) a spisovatel Stanely Bradley. Tvrdí, že u čínského horoskopu je menší procento chyby při vyhodnocování a snadno z něj lze vyčíst, s kým si ten který člověk bude rozumět, což se týká nejen vztahů s partnery, ale také s kamarády, dětmi, spolupracovníky a dokonce i s firmami nebo státy.

Stanley Bradley jako příklad v této souvislosti uvádí: „Vznik státu lze vyčíst z Wikipedie, vznik firmy najdete v obchodním rejstříku. Třeba hnutí ANO vzniklo v roce 2012, tedy v roce Draka, nejsilnějšího znamení čínské astrologie, proto má určitou ‚sílu‘. Česká republika (Československo) vznikla v roce 1918, což je rok Koně. Proto se tu daří více lidem, kteří si s Koněm rozumějí (i Andrej Babiš je narozen v roce Koně).“

Jak je to s hodinou narození v čínském horoskopu?

„Ta hraje v evropském horoskopu stěžejní roli, možná větší než znamení, ve kterém jsme se narodili. Velkou váhu má i hodina (a následně celé datum), kdy jsme se měli narodit. Ten první údaj ví málokdo přesně, záleží na minutě, druhý zná jen ten, kdo si jej nechá spočítat dobrým astrologem. A moc astrologů, kteří to umějí, není. Musí se brát v potaz všechny důležité životní změny - úrazy, nástup do školky, do školy, svatba, narození dětí atd. Pro dobrý výklad by se měly dělat a porovnávat horoskopy dva - pro čas, kdy jsme se narodili a pro čas, kdy jsme se měli narodit. Tohle všechno v čínské astrologii odpadá. Hodina narození tu sice také hraje roli, ale jen okrajovou. Více nás charakterizuje znamení, v němž se narodíme.”

Podle čeho poznáme živel, který ovlivňuje naše znamení?

„Z Čínské astrologie lze rychle a snadno vyčíst nejen znamení a živel, ale také náboj (jin – jang – pozn. red.) a barvu. Co se týká zjištění živlů, tady platí, že roky narození končící čísly 1 a 0 jsou pod vládou živlu kov, když je na konci 2 nebo 3, pak jim velí voda, když 4 či 5 dřevo, v případě 6 a 7 oheň a konečně pak 8 a 9 náleží živlu zem. Obecně pak sudé číslo na konci roku narození symbolizuje mužský princip (jang), liché číslo naopak ženský princip (jin).

Kov symbolizujeúspěch, rozhodnost, tvrdost a nekompromisnost. Kovovéroky končí číslicemi  0 - jangový kov je bílý, 1 - jinový stříbrný. Voda symbolizuje komunikaci, telepatii, naslouchání a intuici. Vodní roky končí číslicí 2- jangová voda je černá, 3 - jinová šedivá.Dřevo symbolizuje pevnost, věrnost a silné morální cítění. Dřevěné roky končí číslicí 4 - jangové dřevo je zelené, 5 - jinové modré. Oheň symbolizuje vůdcovské schopností, energii a odvahu. Ohnivé roky končí číslicí 6 - jangový oheň je červený, 7 - jinový purpurový. Země symbolizuje inteligenci, tvůrčí a logické myšlení a zodpovědnost. Zemské roky končící číslicí 8 - jangová země je žlutá, 9 - jinová zlatá.

Je jasné, že si více rozumějí lichý a sudý náboj, stejně jako zapadnou magnety do sebe, lépe si rozumějí lidé rozdílných nábojů, přitahují se zkrátka plus  minus.

Kov seká do dřeva, proto lidé v živlu dřevo budou cítit projevy lidí či úřadů ve státech v kovu jako útok na svoji osobu. Voda hasí oheň, proto lidé v živlu oheň, budou  brát projevy lidí (států) v živlu voda jako útok. Dřevo hnije v zemi, proto lidé v živlu země budou cítit projevy lidí (států) v živlu dřevo jako útok na svoji osobu. Oheň taví kov, proto lidé narození v živlu kov mohou vnímat projevy lidí (úřadů ve státech, států) narozených (vzniklých) v roce oheň jako útok na svoji osobu. Zem dělá přehradu vodě, tedy lidé v živlu voda budou cítit projevy lidí (států) v živlu zem jako útok na svoji osobu.“

Lze říci, nakolik živly ovlivní charakter znamení?

„Kov je ženský prvek. Obdobím kovu je podzim, sklizeň. Může stejně jako další prvky působit ve dvou rovinách. Mužský princip představuje bílá barva - zbraň, ženský princip stříbrná barva - konvici. Kovové vlastnosti představují sílu, nezávislost, záměr, intenzitu. Osobnosti narozené v kovu bývají silné a mocné. Uspějí, ale jen když se naučí odpouštět, nebudou umíněné a naučí se akceptovat změny. Emočními pocity kovu jsou zármutek, pocit ohrožení, neschopnost naplnit očekávání autorit. Tělesné orgány náležící tomuto živlu jsou plíce a tlusté střevo (zácpy), a proto je zejména kouření pro tyto osoby velmi škodlivé. Voda je nejvíce ženský prvek, proto je považována za jin a mocný element. Voda se nachází také ve dvou polaritách. Mužský princip vyjadřuje černá barva, symbolizuje vlnu. V ženské podstatě vyjadřuje potok, šedou barvu. Vlastnostmi jsou kreativita, citlivost, schopnost reflexe, láska k životu a sexuální založení. Vodní typy jsou sociálně založené a mají vztah k rodině. Jejich dar je získávat druhé. K emocím patří strach, nerozhodnost, nejistota, váhání. Jejich úkolem je naučit se čelit negativním aspektům výše uvedeným. Tito lidé mají vrozené dispozice k nemocem močových cest, ledvin, muži s prostatou. Pití kávy a alkoholu oslabuje u těchto lidí  ledviny. Dřevo je prvek maskulinní, ale méně jangový než oheň. Jaro je obdobím tohoto prvku. Když se projevuje jangovou energií, projevuje se zelenou barvou. Symbolizuje smrkový strom, statný a trvalý. Ve svém projevu jin je modrý a představuje bambus lehce se ohýbající ve větru. Dřevěné typy lidí vynikají smělostí, idealismem, představivostí, soutěživostí. Dřevo dává věci do pohybu, proto takoví lidé dokáží měnit stav věcí. Ale musí se učit ovládat hněv. K jejich negativním vlastnostem patří napětí, kritičnost, sklon k zastrašování, lítost, vzrušení, schopnost znelíbit si sebe či druhé, vynášení negativních soudů, potlačený vztek. Oslabenými orgány jsou játra a žlučník. Lidé narození v tomto živlu by se měli vyhýbat alkoholu, mastným a tučným jídlům. Potíže s játry se projevují jako podélné vrásky na čele. Znakem oslabení ledvin může být plešatění, tmavé kruhy a nateklé váčky pod očima.

Oheň obsahuje největší množství mužské energie, je považován za silně jangový. Ohnivý směr je jih. K ohnivým vlastnostem patří láska, vášeň, vůdcovské schopnosti, jasnozřivost, průbojnost, intuice. S ohněm se pojí pocit štěstí. K dalším vlastnostem ohně patří žárlivost, domýšlivost, frustrace, zármutek, žal, smutek a zklamání, arogance. Oslabenými orgány jsou srdce a tenké střevo, mohou mít potíže se zažíváním. Ohnivé znamení je pružné a dokáže se zázračně uzdravit. Ovšem sedlovitý nos a červená tvář znamenají nerovnováhu v těle. Země je jinový, ženský živel. Lidé, kteří se rodí ve zlatých rocích, na konci čísla roku narození je číslo 9, jsou považováni za lidi štěstěny. K vlastnostem země patří sympatie, přemýšlivost, schopnost reflexe. Lidé v tomto prvku by se měli vyhýbat stravě škodící žaludku, protože mají vrozenou dispozici pro žaludeční nemoci a špatné zažívání, což znamená i oslabení imunitního systému vlivem oslabené sleziny. Chuť na sladké u těchto lidí se projevuje rýhami od kořene nosu směřujícími k vnějším koutkům úst.“

Lucie Zemanová

Kontakt: www.stanleybradley.eu

DODATEK

Jak spolu živly vycházejí?

Váš prvek:   Vás živí:   Váš přítel:   Nemáte konflikt:     Vy živíte:      Máte konflikt:

Oheň              Dřevo           Kov                    Oheň                  Země               Voda

Země              Oheň           Voda                   Země                  Kov                 Dřevo

Kov                Země           Dřevo                  Kov                   Voda                Oheň

Voda              Kov             Oheň                   Voda                  Dřevo              Země

Dřevo          Voda             Země                   Dřevo                Oheň                Kov  

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454884
DnesDnes122
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden2791
Tento měsícTento měsíc5830

Partnerské weby

apartman banner