Pro dnešní technicky vyspělý svět a moderní život je stále typičtější společenská izolace. Je to velká škoda, lidé na nás mají obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Vytváření a udržování sítě vztahů k lidem vede k pocitům většího 

bezpečí a jistoty. Jestliže se chceme na své životní cestě dostat dál, chceme se něčemu naučit, musíme se pohybovat v okolí lidí, kteří něčeho dosáhli a jsou pozitivně naladěni. Vzájemné blahodárné působení mezi spřízněnými lidmi přináší nejen příjemné chvíle, ale i určitý duchovní rozměr. Zlost, hněv, kritika nebo nenávist vůči druhým lidem vedou ke stresu a svalovému napětí, zhoršují zdravotní stav a zvyšují i bolest. Když v sobě zadržujeme negativní pocity vůči lidem z dřívější doby, přenášíme tyto pocity na lidi, s nimiž se setkáváme v současnosti. Nepřátelský postoj vůči jiným lidem a světu je spolehlivým ukazatelem řady nemocí, zejména srdce. Naopak pochopení, proč lidé jednají a uvažují určitým způsobem, tolerance, pokora a úcta člověku prospívají.

Máte rádi svého partnera, svoje děti, rodiče, přátele? Neberte ty, které máte rádi, jako samozřejmost a nepřemýšlejte nad tím, co za svoji lásku dostanete zpět nebo jak bude oceněna. Mnozí z nás se snaží využívat systém směnného obchodu - dáš a dostaneš. Dávejte svoji lásku, protože milujete, a vychutnávejte si proces obdarování. Stane se zajímavá věc, neboť čím více dáváte, tím více dostanete. Uvidíte, že tyto pocity vám začnou přinášet spokojenost a radost. Zvýší se vaše schopnost milovat a důvěřovat. A pokud vaši lásku někdo nepřijímá, nemělo by vás to rozhořčit, ale buďte šťastní, že lásku pociťujete. Způsob dávání se netýká jenom vaší lásky, ale všech oblastí života. Nešetřete chválou vůči ostatním (a nezapomínejte ani na sebe). Nic nepůsobí na druhé tak odzbrojujícím dojmem jako pochvala. Pamatujte si, že záleží jen na vás, jak se k vám lidé budou chovat. Dovolí si k vám jen to, co jim vy sami umožníte.

Ukřivdil vám někdo a stále vás to rmoutí? Netrapte se, nebojujte s tím a naučte se odpouštět. Často se stává, že tomu, komu nedokážete odpustit, je většinou úplně jedno, že se trápíte. Vůbec mu na tom nezáleží. Naše neschopnost odpustit ubližuje jen a jen nám a může se projevovat podrážděností, zlostí a dalšími negativními emocemi, které škodlivě působí na náš zdravotní stav. Vyzkoušejte jednoduchou metodu: podívejte se do zrcadla. Všechno, co vás trápí a bolí, si vyříkejte nebo třeba i vykřičte a nahlas opakujte: Nechávám tě jít, odejdi z mého života.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2430068
DnesDnes186
VčeraVčera705
Tento týdenTento týden186
Tento měsícTento měsíc186

Partnerské weby

apartman banner