Slávek Boura je český moderátor, skladatel a podnikatel. Zajímá se však i o věci mezi nebem a zemí a nedávno vydal knihu plnou napětí a zvratů, emocí a vztahů, která vychází se skutečných událostí. Jejím nosným tématem je setkání s poltergeistem.

Slávku, kde se vzal impulz k tomu, abyste zpracoval právě toto téma? 

Náhoda? (smích) Entita zvaná poltergeist se objevila u mé kamarádky, která měla penzion v obci Nedamov u Dubé v okrese Česká Lípa. Právě tenhle penzion před necelými dvěma lety - přesněji 13. října - vyhořel.

Údajnou příčinou byla dle závěru vyšetřovatele hasičského záchranného sboru technická závada na elektroinstalaci. V březnu loňského roku se nemovitost začala rekonstruovat a na přelomu června a července se tam během šesti dnů projevovalo řádění poltergeista. Došlo k více než čtyřiceti samovznícením, a to i nehořlavých předmětů, létaly tam věci a došlo také k útoku na zaměstnance stavební firmy. A protože tam byly i ztráty na majetku, majitelka Markéta podala žalobu na neznámého pachatele. Přijeli tam tedy kriminalisté, městští strážnici i státní policie, hasiči a dokonce i speciální jednotka se psem na detekování akcelerantů hoření. Skončilo to sdělením, že pachatel i příčina zůstávají neznámé, to byl oficiální závěr státních institucí. Ale mou další kamarádkou je proslulá psychotronička Renata Lopourová, která označila řádění entity za poltergeista a dokázala odhalit i příčinu. Zaznamenala v prostoru celkem čtyři entity, tři lidské a jednu, která by se dala označit za démona. Zároveň zjistila, že aktivátorem jevů je jeden z příbuzných rodiny. Takže šlo vlastně o lidský příběh, člověk a jeho emoce byly spouštěčem poltergeista. No není to inspirativní? A tak mě napadlo, že bych mohl sepsat události jako příběh a nakonec vznikla kniha Nedamovský Poltergeist. Ovšem nejde o literaturu faktu, je to trochu „přebásněné“, aby se někteří aktéři neurazili. (smích)

Navštívil jste penzion v době, kdy tam poltergeist řádil, osobně? Pokud ano, jak na vás místo zapůsobilo? 

Pochopitelně jsem tam byl a hned několikrát, mluvil jsem s dělníky na stavbě, se svědky, policisty i hasiči, byl jsem přítomen u akce se speciálně vycvičeným psem, a dokonce i u jednoho samovznícení a také u napadení dělníka. Tomu dopadla na záda letící škvára velikosti ragbyového míče. Problém byl v tom, že ta škvára neměla odkud vyletět, nebylo nikoho, kdo by ji hodil. Dělníci z toho byli na mrtvici, jak se říká, poprvé v životě se setkali s něčím tak málo pravděpodobným, jako je entita. Pořád dokola zdůrazňovali, že kdyby jim to někdo vyprávěl, prostě by mu neuvěřili. A nebyli jediní. Co se týká mých pocitů, velmi tíživou atmosféru jsem vnímal v garáži, odkud také nepochopitelně „startovaly“ a do prostoru létaly nejrůznější kusy nářadí a předměty, a u komína byla obzvláště silná negativní energie. Po šesti dnech přijel kněz a několik hodin po něm psychotronička, pak se situace uklidnila. Dle slov Renaty Lopourové byly tři entity eliminovány, ta čtvrtá údajně zůstala. Co vím, tak se v lednu letošního roku ona čtvrtá entita vrátila v poněkud jiné formě. Ale o tom už se v knize nezmiňuji.

Zajímáte se o ezoteriku, máte nějaký další zážitek s paranormálním jevy? 

Nejde o esoteriku, ale o vnímání přírodních sil, které prostě patří k našemu světu, ať se to někomu líbí, nebo ne. Náš svět je mnohem barvitější, bohatší, širší, nelze ho zúžit na naše pojetí ve hmotě. V posledních letech kvantová fyzika jasně deklaruje, že kolem nás neexistuje jen tzv. „Newtonova fyzika“ a z ní se odvíjející další vědní obory. Znám desítky lidí, kteří byli konfrontováni s „podivnými věcmi“, nicméně zdaleka ne všechno to „podivno“ je způsobené entitami a věcmi mezi nebem a zemí. Leckdy jde třeba o psychokinetiku a další věci, které způsobuje naše mysl, vibrace. Mám-li mluvit za sebe, mám několik paranormálních zážitků a zdrojem většiny z nich nebyla má energie.

(zem)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503439
DnesDnes238
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1691
Tento měsícTento měsíc14785

Partnerské weby

apartman banner