Historie krásného zámku Vranova nad Dyjí na jižní Moravě je temná a děsivá. Černá magie se zde praktikovala v bývalé hradní věži, a to hlavně v časech, kdy zámek patřil polskému hraběti Mniszkovi. Ten zde totiž na přelomu 18. a 19. století vyznával

spirituální alchymii, mystiku a holdoval kabale. Z té doby zbyla na Vranově tu a tam ještě kabalistická výzdoba, například záhadné znaky namalované v malém konverzačním salonu.

Kolem částečně rozpadlého hradního opevnění se už opakovaně vyskytly záhadné a hrůzostrašné jevy. Několikrát za rok vyšlehnou v noci z vrcholů kamenných staveb zářící a fosforeskující gejzíry doprovázené příšerným ženským křikem a ječením, vytím a vzlykáním. Zároveň svědkové kolem věží několikrát spatřili bílé a světélkující postavy. Některé měly tvar jen mlžného oblaku a dýmu, jiné ovšem děsily umrlčí lebkou.

Pod hradem se podle místní legendy nacházejí tajné chodby, které vedou až na blízký hrad Cornštejn. Sloužily nejen jako útěkové v případě obléhání, ale také pro ukrytí zámeckých pokladů. A to v obou směrech.

Paranormální jevy se ve Vranově ovšem nevztahují jen k zámku. Ještě v polovině 20. století strašil v okolí fary vedle kostela Nanebevzetí Panny Marie přízrak muže, který se tady oběsil. Mělo jít o vranovského občana Ferdinanda.

Jen pár metrů od zámku se v lese nachází kaplička, kterou dala postavit v roce 1806 nad studánkou manželka polského pána na Vranově - hraběnka Felicie Mniszková. Ve skalní jeskyňce, ze které pramen vyvěrá, prý sídlila dobrá vodní víla Felicie, která vodu učinila zázračně léčivou. Proto se sem mnoho lidí chodilo léčit. Přesto i toto místo, tak jako snad všechno kolem Vranova, zastírá tragédie a smrt. Nedaleko odtud se při honu zabila hradní šlechtična, která neposlechla varování víly Felicie, aby se honu neúčastnila…

(bla)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500764
DnesDnes413
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3454
Tento měsícTento měsíc12110

Partnerské weby

apartman banner