Hurikány patří k atmosférickým útvarům označovaným jako tropické cyklony. Mají podobu obrovského víru s charakteristickým okem ve středu, který vzniká v subtropické oblasti nad oceány. Provází je extrémně silný vítr (s rychlostí nad 118 kilometrů za hodinu) a intenzivní srážky. Označují

se ženskými a mužskými křestními jmény z abecedního seznamu, který se každý rok střídá.

Již delší dobu se objevují spekulace o tom, že zdaleka ne všechny živelné katastrofy (sopečné výbuchy, zemětřesení, záplavy, tornáda a hurikány) jsou dílem přírody. Má jít o projevy cíleně agresivní katastroficko-kapitalistické politiky globalistů. Debaty na toto téma aktuálně rozvířil letošní extrémní výskyt hurikánů, které se zformovaly v Atlantském oceánu na konci srpna a v průběhu září. Zdevastovaly ostrovy v Karibiku, Mexický záliv a Texas, Floridu a další státy na jihovýchodě USA.

Nestandardní hurikánová sezóna

Atlantská hurikánová sezóna začíná většinou v červnu a končí v listopadu. Ta letošní je opravdu „plodná“ - americké Národní středisko pro hurikány (NHC) eviduje již sedm hurikánů (první se objevil už v květnu) , z toho pět velmi silných. Nesou jména Harvey, Irma, Katja, José a Maria. Konkrétně hurikán Irma byl označen za doposud nejsilnější v celé historii pozorování, rychlost větru v jeho středu dosahovala 300 kilometrů v hodině. Mají na svědomí řádově stovky lidských životů a zůstaly po nich stamiliardové hmotné škody.

Mnozí experti hovoří o bezprecedentní situaci a důsledcích globálního oteplování. Konspirační teorie však tvrdí, že hurikány jsou součástí jakési meteorologické války a viní geoinženýry a agendu NWO (Nového světového řádu) ze zneužití technologie HAARP a z tzv. klimaterorismu. Tuto, pro někoho možná za vlasy přitaženou, teorii však nevylučují ani někteří odborníci. Jsou přesvědčeni, že například při vzniku hurikánu Irma bylo možné na námořních mapách sledovat určité podivné anomálie, k nimž může docházet pouze při umělém vytváření vzryvů oblačnosti. Co se týká hurikánu Harvey, u něj prý zas byly pozorovatelné znaky cíleného směrování.

Je něco takového možné?

Ano, dostupná technika i metodika k tomu existují. Do meteorologického výzkumu se ve Spojených státech investovaly miliardy dolarů a na americkém patentním úřadu je zaevidován vynález, který je schopen (mimo jiné) díky využití generátorů zvukových vln ovlivňovat hurikány nebo tornáda (lze je s jeho pomocí vytvořit a určovat jejich směr a dráhu, stejně tak může jejich vzniku zabránit). A v tomto kontextu není divu, že konspirativci dávají do souvislosti s hurikány i projekt HAARP. Ten odstartoval v roce 1990. Postavili ho zbrojaři a má ho pod palcem armádní letectvo, námořnictvo a armádní agentura DARPA, která vyvíjí nejmodernější inovace na poli techniky. Jde v podstatě o jakési zvláštní radarové stanice na Aljašce a v Grónsku. Oficiálním cílem projektu HAARP je výzkum zemské ionosféry, tedy ionizované části zemské atmosféry. Ta významně ovlivňuje šíření magnetických signálů. HAARP tvoří radary pásma krátkých (HF) a velmi krátkých vln (UHF). Zahrnuje dále přístroje měřící změny geomagnetického pole, sondu pro měření ionosférických vln, magnetometry a další podobné technologie.

Existuje prý logické vysvětelní

Mohou za „řáděním živlů“ stát „vyšší zájmy“ NWO a příkaz vydaný elitami? Mohou se tak globalisté snažit dotlačit amerického prezidenta Trumpa k podpisu dohody o souhlasu s opatřeními proti klimatické změně, sepsanou jako Pařížská dohoda, jak tvrdí mnozí šiřitelé spekulací?

Těžko říci. Někteří vědci se domnívají, že vše má logické vysvětlení a nejde o žádné spiknutí. Neobvyklou situaci spojují s tím, že je letos jev zvaný El Niňo velmi nízké intenzity, takže voda ve východním Pacifiku je chladnější než v Atlantiku. Připouštějí, že přítomnost tří silných hurikánů v jedné oblasti (Irma, Katja, José) je relativně vzácná, nicméně pro výskyt několika hurikánů dokonce existuje meteorologický termín - Fudživarův efekt - a naposledy došlo k podobné situaci (ovšem zdaleka ne tak nebezpečné) před sedmi lety.

Ohlédnutí do minulosti

„Zasvěcení“ jedinci nicméně varují veřejnost a jako důkaz pravdivosti svých teorií předkládají starší události, konkrétně z roku 2005. Tehdy na konci srpna způsobil hurikán Katrina obrovské škody na jihu Spojených států. Posléze se vynořily informace, které naznačovaly, že s hurikánem Katrina nebylo něco v pořádku. Když se totiž blížil k americkému pobřeží, došlo z nezjištěných a nevysvětlených důvodů k několikahodinovému zpožďování informací, jež poskytovalo Národní hurikánové centrum. Anomálií byla i skutečnost, že rychlost hurikánu podle oficiálních zpráv nedaleko pobřeží náhle klesla. Za normálních okolností totiž hurikán v blízkosti pobřeží rychlost naopak nabírá. Na jisté novináře se navíc obrátili tzv. lovci hurikánů (tito lidé se ať již jako soukromí badatelé a pozorovatelé nebo jako součást vědeckého týmu snaží v rámci výzkumu vletět letadlem nejlépe přímo do oka hurikánu) s informací, že vůbec nešlo o hurikán. Indicie a turbulentní struktura ukazovaly na neskutečně velké tornádo, jehož aktivní profil byl 200 mil široký. Nic takového dosud nikdy nebylo zaznamenáno. Mohla být Katrina uměle evokovaným jevem, který se svými parametry vymkl základní klasifikační škále pro přirozené tornadické poruchy? K této klasifikaci slouží tzv. Fujitova stupnice, přičemž hodnotícím kritériem je parametr devastačních účinků. Katrina byla daleko za škálou měřitelnosti. Za přinejmenším podivné byly označeny i poměrně lokální ničivé účinky tohoto meteorologického jevu, včetně jeho rychlého vyhasnutí. Další z řady nesrovnalostí bylo i hlášení o počtu obětí. Do poslední chvíle se tvrdilo, že jde o stovky lidí. Očití svědci však tvrdili, že jich byly tisíce. Jenže proč by někdo manipuloval s těmito čísly?

Ať jde o minulost či události poměrně nedávné, provází je spousta otazníků. A ačkoli máme k dispozici množství informací, zorientovat se v nich a dohledat pravdu je velmi složité.

(zem)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500780
DnesDnes429
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3470
Tento měsícTento měsíc12126

Partnerské weby

apartman banner