2619 les 3Bitva u Hradce Králové se odehrála v roce 1866 a pruská armáda vedená Vilémem I. drtivě porazila rakousko-saské vojsko. Při pokusu získat zpět návrší na Chlumu zde Rakousko ztratilo 10 tisíc mužů během pouhých dvaceti minut. Navštívit toto místo jsem měl již delší dobu v úmyslu, ale cestu jsem neustále

odkládal. Teprve v průběhu loňského léta se mi podařilo prolomit podvědomý odpor a na bojiště, místo velkého lidského utrpení, jsem se přece jenom vydal.

Dopravní nehody a mikrospánek

Ačkoli bylo krásné počasí, cestou k památníku jsem nepotkal živou duši. Zdejší krajina je poseta pomníky padlých a ve své podstatě působí energeticky (na některé jedince) jako jeden velký hřbitov. Alespoň u mě to tak bylo. Jedna česká léčitelka napsala, že na silnici, jež vede z Hradce Králové na Chlum, a kde stojí socha Austrie, se stává abnormální množství dopravních nehod a na řidiče zde padá únava či mikrospánek. Místní starousedlíci mi možná budou oponovat, protože se s tímto místem a jeho působením již sžili.

Začarované místo?

Nejsilnější a skutečně zvláštní dojem jsem však zaznamenal až v samotném lese Svíb. Jako kdyby vstupem na toto území končil „normální“, běžný svět a já se ocitl na začarovaném místě. Jedinou cestu, která prochází lesem, lemují zástupy náhrobků padlých vojáků a důstojníků. Některé kříže pak můžeme najít i mimo cestu, přímo v lese. Představa, že pod každým z nich leží ostatky (v některých případech až stovek lidí), není příjemná. V lese jsem měl neodbytný dojem, jako bych byl stále někým sledován a doslova jsem vnímal otisk zmařených lidských životů. Pociťované vyzařování tohoto místa však nebylo negativní, jen hluboce smutné. Takový zármutek jsem ještě nezaznamenal na žádném jiném místě, ačkoli se paranormálními skutečnostmi a záhadami zabývám již dlouho…

Stovky duší s nenaplněným životem

Po návratu domů jsem plánoval další návštěvu s odpovídajícími přístroji a chtěl jsem s sebou vzít i přátele, kteří mají v těchto záležitostech zkušenosti. Stále však váhám, zda znovu rušit tyto čekající duše. Snad někdy přijde ten pravý okamžik alespoň pro některé z nich a budou se moci posunout někam dál… Dlouhou dobu jsem je totiž ještě zaznamenával i ve svých snech spolu s jejich truchlením nad nenaplněným životem. Doufám, že jednou dojdou svého klidu a pokoje. Každopádně pro lidi zajímající se o historii nebo pro ty, kteří se zabývají záhadami, je toto místo velmi inspirující.

Petr Matura

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505031
DnesDnes90
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3283
Tento měsícTento měsíc16377

Partnerské weby

apartman banner