2724olej22Slyšela jsem, že olej ze semen černého kmínu snižuje růst nádorových buněk až o 50 procent. Má i jiné pozitivní účinky? A jaké jiné zdravotní potíže pomáhá zmírňovat?“

 

Vladimíra C., Plzeň

Naši předkové byli velice zběhlí v přírodní medicíně, a proto jim neušly významné pozitivní účinky oleje ze semen černého kmínu. Je zajímavé, že byly nalezeny již v Tutanchamonově hrobce a ví se, že olej z nich používala i Kleopatra. Zmiňuje se o něm Avicenna, Hippokratés, Paracelsus, Mattioli, Hildegarda z Bingenu a další „esa“ starověké a středověké medicíny. Zmínky o jeho pozitivních účincích najdeme i ve spisech čínské, tibetské medicíny a ájurvédy. Moderní vědci se nyní ztotožňují s tvrzením, že užívání oleje se osvědčilo při léčení širokého spektra obtíží. Jejich seznam je velice dlouhý, tak si vyjmenujme alespoň ty nejpodstatnější:

Užívání oleje zvyšuje tvorbu kostní dřeně a snižuje růst nádorových buněk. Pomáhá při léčbě jaterních potíží, TBC i srdečně cévních onemocněních. Mužům se užívání doporučuje, pokud trpí potížemi s prostatou a ženám zase při těhotenských problémech, popřípadě v souvislosti s neplodností u obou pohlaví. Osvědčil se i při dermatologických potížích, při nemocech slinivky břišní, nemocech ledvin a močového ústrojí a také při vysokém tlaku a nejrůznějších alergiích i při astmatu.

V dnešní době, kdy mnoho z nás trpí zvýšenou hladinou cholesterolu a cukru v krvi, ukázal se být olej z černého kmínu dobrým pomocníkem jejího snižování. Eliminuje však i vedlejší účinky chemoterapie a pomáhá při prevenci onkologických onemocnění.

(les)

Bylinné a tradiční přírodní přípravky najdete na: www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454091
DnesDnes125
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden1998
Tento měsícTento měsíc5037

Partnerské weby

apartman banner