milky way 1023340 960 720Slunce se pohybuje znamením Raka do 23. července, kdy se nad ránem přesune do Lva. Novoluní vrcholí 2. července ve znamení Raka. Je tedy důležité hlavně pro osoby narozené v tomto znamení zvěrokruhu a jeho tématy jsou domov, rodina, ženy v rodině. Úplněk v Kozorožci nás čeká 16. července a bude

důležitý především pro zrozence tohoto znamení. Vnese jasno do oblastí - práce a kariéra, finanční ohodnocení. Mars se pohybuje znamením Lva, setrvá tam do poloviny srpna. Merkur rovněž prochází Lvem. Od 8. července ale začne couvat, bude se vracet zpět do Raka, kde pobude do konce měsíce. Při retrográdní fázi nedoporučuji podepisovat smlouvy ani uzavírat dohody. Mohou nastat problémy v komunikaci (potíže s telefonem, TV nebo počítačem). Domluva může váznout, vše se zpožďuje a zdržuje. V této době je dobré dokončit situace z minulosti, které nás prostě „doběhnou“. Počítejte s tím, že vše bude jinak.

BERAN

Novoluní vám přináší novou cestu k domovu, upevnění zázemí rodinného i pracovního, zlepšení zdravotního stavu. Otevře touhu zlepšit si vizáž, zkvalitnit a zkrášlit domov. Úplněk následně ukončí jednu životní kapitolu. Uzavře se téma kariéra a práce. Do úplňku byste měli dokončit vše, co jste slíbili udělat. Ujasníte si, kam chcete směřovat. Do života se vám vrátí nevyřešené partnerství. Mars aktivuje téma, v němž jde nejvíce o to být sami sebou a ostatním to dát najevo. Lze také očekávat zvýšené milostné touhy. Fyzické milování bude pro vás důležitější než pouhá romantická setkávání. Mars zdůrazní též oblasti - děti, partneři a tvorba. Pod vlivem Marsu má vzniknout něco nového, ať jde o nový život, originální výtvor či určení směru činnosti. Vše se točí kolem kreativity, dětí, rodinných oslav a vztahů s lidmi kolem, půjde o nasměrování na novou životní cestu. Období vám přeje v rámci zkoušek, přijímacích řízení a pohovorů. V této době se seznámíte s důležitou osobou. Může přijít nový společník. Cestujte, komunikujte, pracovně se vám bude dařit.

BÝK

Novoluní vám může přinést myšlenky na nový automobil či jiný dopravní prostředek. Zatoužíte po vzdělávání. Čeká vás více cestování, komunikace (psaní i telefonování). Můžete si také třeba koupit nový telefon nebo notebook. Úplněk uzavře téma spojené se zahraničím (zejména ve spojení s prací). Vnese jasno do úředních záležitostí, vrátí vám cosi k dořešení - podepsání listin a dokumentů. Opatrně ale s dohodami a podpisy v době, kdy Merkur couvá. To není dobré na nové záležitosti, nýbrž k dořešení věcí z minulosti. Očekávejte zajímavé osudové informace. Vlivem Marsu si budete vylepšovat pracovní zázemí či bydlení. Může dojít na domácí hádky, řešení situací v souvislosti se ženami rodu (matka, babička, tchyně, švagrová). Pocítíte chuť vše doma organizovat, přestavovat, zlepšovat a měnit k obrazu svému. Budete promýšlet kroky pro zvýšení životní stability a záležitosti související s bydlením. V tomto období se také řeší zdraví a psychika.

BLÍŽENCI

Novoluní vám přináší možnost zvýšení prestiže a otázky vylepšení financí. Uvědomíte si své hodnoty. Můžete očekávat zvýšení platu, nebo zvýšíte cenu za své služby. Vyřešit se mohou také nějaké úřední záležitosti týkající se dětí nebo partnerů. Úplněk uzavře oblast peněz a vnese jasno do této problematiky. Do života se vám vrátí závazky či dluhy z minulosti. Budete se s nimi potýkat po zbytek měsíce. Úplněk vám také přinese osudové zkoušky. Buďte opatrní v souvislosti s úřady a úředníky. Mars zvýší tempo vašeho běžného života. Dejte si pozor na závažnější konflikty se sousedy, příbuznými, s druhými lidmi. Nepodléhejte tendenci hádat se s okolím kvůli vlastním názorům. Mars působí v oblastech - komunikace, úřady, vzdělávání a cestování. Období přeje návštěvám. Řešit můžete též dopravní prostředek nebo nějakou cestu.

RAK

Nejdůležitější novoluní tohoto roku je zde, nasměruje vás na novou životní cestu. Zrealizujete své myšlenky. Venuše se pohybuje skoro celý měsíc ve vašem znamení, ve druhé polovině měsíce se k ní přidá i Merkur. Budete nepřehlédnutelní. Všude o vás bude slyšet, bude vás vidět, bude se o vás hovořit. Úplněk poté ukončí osudovou vztahovou zkoušku, bude se týkat smluv a dohod, vztahů pracovních, partnerských nebo rodinných. Do života se vám vrátí nedořešené situace. Není vhodný čas k podpisům nových smluv, ale je třeba dořešit starší záležitosti. Merkur couvá vaším znamením, kupředu se pohnete až v srpnu, kdy se otočí a nabere přímý směr. Mars aktivuje sféru týkající se peněz, majetku a hodnot. Budete utrácet nebo vydělávat peníze, uvědomíte si skutečné hodnoty. Začnete tvořit a vytvářet.

LEV

Novoluní vám přináší pozvolné ukončení jedné životní kapitoly. Budete se zamýšlet, jak naložíte se svým životem. Novoluní vás nasměruje k pevné půdě pod nohama, postavíte si pevné základy. Směřujete k vytváření a zkrášlování domova. Připravujete se na své novoluní, které proběhne v srpnu. Přetvoříte své sny v realitu. Úplněk vnese světlo do tématu práce a spolupráce. Přinese situaci týkající se ocenění za odvedenou práci. Je třeba si uvědomit, zda dostáváte adekvátní plat, máte-li za své služby přiměřenou odměnu. Merkur se pohybuje ve vašem znamení, budete cestovat, komunikovat (psát, hovořit) Bude o vás slyšet. Pak se Merkur otočí a nasměruje zpět do znamení Raka. Budete muset dokončit nedořešené záležitosti z minulosti. Opět se Merkur do vašeho znamení vrátí ve druhé polovině srpna. Koncem července se Venuše přesune do vašeho znamení a vy zazáříte. Pohyb Marsu vaším znamením (až do poloviny srpna) znamená hodně aktivity. Budete plni fyzické energie a pravděpodobně odvedete kus perfektní práce. Dostanete možnost vyřešit spoustu problémů a hodně toho dokázat. Mars vám pomůže překonat různé nástrahy. Využijte energii od něj ve svůj prospěch a efektivně, pozor na zbytečnou horlivost. Více pozornosti bude potřebovat vaše psychika, hrozí vám vyčerpání. Budete-li příliš aktivní, zastaví vás nemoc.

PANNA

Novoluní vás nasměruje do společnosti - mezi lidi nebo na místo, kam chcete patřit, kde chcete pobývat. Navážete nová přátelství, splníte si nějaké cíle. Merkur vám spolu s Marsem přinese mnoho práce a povinností. Můžete se přestěhovat nebo změnit prostředí. Úplněk následně vnese jasno do vztahů - s nadřízenými, úřady, spolupracovníky a partnery. Uzavřou se témata - děti, plody a výtvory. Prožijete situaci, díky které se věci dají do pohybu. Máte si dát do pořádku partnerskou oblast a záležitosti týkající se potomstva. Mars ukončí vše, co nemá pokračovat. Většinou ukončí nějakou činnost, odvede vás z místa, kde pobýváte nebo pracujete. Mars ale také může aktivovat nepřátelskou energii a nepříjemné pomluvy. Začnou působit staré nevědomé vzorce, aniž byste to tušili. Budete se muset vrátit k nedokončeným záležitostem v souvislosti s domovem či rodinou. Vládnoucí planeta Merkur couvá, zastaví vás v posunu, abyste se vrátili do minulosti. Může se vám ozvat osoba nebo situace ze vzpomínek.

VÁHY

Novoluní vám otevírá novou cestu k pracovnímu a kariérnímu posunu. Je skvělá doba na pohovory a změnu práce. Vše se ale dořeší až v průběhu srpna. Budete oceněni za svou pracovní aktivitu. Úplněk poté vnese jasno do oblastí - bydlení a pracovní stabilita. Upevníte své životní pozice. Zkvalitníte a krášlíte si pracovní zázemí. K dořešení se vám vrátí situace z minulosti spojená s prací. Čeká vás podepisování smluv a nastavení nových pravidel (zejména ve spojení s prací a domovem). Mars se pohybuje oblastí skupinových vztahů, proto budete muset k naplnění cílů spolupracovat s okolím. Setkávejte se s přáteli, choďte mezi lidi. Mars vám zprostředkuje pomoc od přátel a osob blízkých. Zatoužíte zřejmě po uznání za své výkony.

ŠTÍR  

Novoluní vás směruje k rozšiřování vědomostí, můžete se zúčastnit kurzů a školení. Aktivita bude spojená i s úřady, navíc se otevírá oblast zahraničí - můžete plánovat dovolenou. Úplněk vnese jasno do úředních záležitostí spojených s prací. Můžete také řešit dopravní prostředek, telefon či počítač, nepříjemnost se sourozencem. Pozor na dluhy a závazky, o kterých nemusíte vědět. Čeká vás podepisování dokladů, komunikace a telefonování. Mars aktivuje vše, co se týká pracovních aktivit a kariéry. Mělo by se vám dostat ocenění za práci a nelze vyloučit ani postup v kariéře. Naplno pocítíte ctižádost a snahu se prosadit nejen v práci, ale i ve společnosti. Zvýšíte si prestiž. Období je velmi příznivé pro uzavírání obchodních dohod, veškerá reorganizace kolem práce vám bude ku prospěchu.

STŘELEC

Novoluní vám otevře možnosti k získání majetku, peněz a hodnot. Můžete zdědit byt, dům, pozemky, které vlastníte s další osobou. Pokud byste chtěli hypotéku nebo půjčku, novoluní vám v tomto ohledu pomyslně otevírá náruč. Vše se ale dořeší až během srpna. Úplněk vnese jasno do finančních záležitostí spojených s prací nebo úřady. Z dlouhodobého hlediska si máte dát do pořádku sféru majetku a financí, nyní přijde osudová zkouška právě z této oblasti. Měli byste doplatit veškeré závazky, nepřehlížet žádnou platbu. Dalšími důležitými tématy jsou sexualita a transformace duše. Doporučuji opatrnost, jelikož couvá Jupiter a bere vám štěstí. Ovšem ne na dlouho. V srpnu se otočí a opět se vše pohne kupředu. Mars je v oblasti práva, úředních záležitostí a soudů. Jeho aktivita se může také projevovat v souvislosti s cestou do zahraničí, rozšiřováním vědomostí formou přednášek, kurzů či školení. V průběhu tohoto období přijde touha rozvíjet se po duchovní stránce.

KOZOROŽEC

Novoluní vám otevírá vztahovou oblast, cestu ke zlepšení vztahů v rodině. Čekají vás podpisy dohod a smluv, nastavování určitých pravidel. Doporučuji počkat a nic neuspěchat. V červenci můžete dořešit vztahové záležitosti z minulosti, které se již řešily. Pokud se jedná o nové smlouvy, vše kolem nich se dokončí až v srpnu, kdy přestane couvat Merkur. Červencový úplněk je pro vás nejdůležitějším v tomto roce. Vnese jasno do vztahových záležitostí, které řešíte již delší dobu. Vše bude ale ještě jinak. Dohody se musí přepracovat a změnit. Máte si dát do pořádku život, určit si pravidla. Mars se pohybuje oblastí hodnot, které sdílíte s druhými. Může dojít k neshodám v oblasti materiálních věcí, což vás bude nutit přehodnotit, pozměnit postoje.  V manželství nebo partnerských vztazích pozor na spory ohledně společných finančních prostředků. S penězi nakládejte tedy opatrně, neutrácejte zbytečně. V tomto období probíhá aktivní transformace a proměna duše. Řešit můžete půjčky, hypotéky, dědictví nebo alimenty, ale také třeba investice do podnikání.

VODNÁŘ

Novoluní vám přináší možnost nové spolupráce, nové kolegy. Ozvou se vám lidé a situace z minulosti. Čeká vás mnoho práce, péče a starost o druhé, zejména v kruhu rodinném. Úplněk aktivuje oblast psychiky a zdraví. Budete rekapitulovat uplynulé období, přemýšlet, kudy se ubírat, s kým spolupracovat. Můžete ukončit jakousi situaci spojenou se zaměstnáním. Ale práci, která se valí z minulosti, je třeba dokončit. Připravujete se na úplněk v srpnu, při němž vyústí a vygradují vztahy pracovní, partnerské či rodinné. Můžete řešit zdraví někoho v rodině nebo to své. Oblast, kterou Mars aktivuje, je založená na intimnosti mezi dvěma lidmi v partnerském vztahu. Energie Marsu je o sebeprosazení, což občas vnese nepřátelství do vztahů. Mohou utrpět i intimní vztahy. Důležitý tak bude kompromis. V dlouhodobém horizontu může toto období narušit i ty nejlepší vztahy. Mars aktivoval vztahy na všech úrovních. Pozitivně to lze využít k tomu, aby se potlačené negativní pocity dostaly na povrch a došlo k pročištění nahromaděných negativit. Vyhýbejte se zbytečným sporům s druhými. Mohou se však objevit i právní spory, potíže se zákonem.

RYBY

Novoluní vám přináší nové možnosti v rámci partnerství, potomků a tvorby. Toto je čas zkoušek, přijímacích řízení, období vhodné na lásky nebo rande. Můžete se seznámit s důležitou osobou, přáno je i cestování. Pracovně se vám bude dařit. Je to velmi produktivní období, kterého je třeba využít. Můžete uspořádat výstavu nebo vytvořit velké dílo. Úplněk ukončí určité přátelství, uzavře vaše působení v nějaké společnosti. Uvědomíte si, kdo je pro vás vhodný spojenec a kdo nepřítel. Vrací se vám z minulosti osoba, se kterou je třeba dořešit vše nevyřešené. Čeká vás telefonování, komunikace a podepisování listin a dokumentů. Mars vás upozorní na plnění povinností, dodá vám elán do práce. Působí ale i v oblasti zdraví. Pozor tedy na zdravotní problémy, které se projeví ve formě infekce, horečky či nehody.

Astroložka a numeroložka Daniela Hannah: www.astrokarty.cz

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454092
DnesDnes126
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden1999
Tento měsícTento měsíc5038

Partnerské weby

apartman banner