Čtenář Rudolf z Kosmonos si postěžoval: „Sháním nějaký domácí recept na kašel. Bohužel, sirupy, které jsou k dostání v lékárnách, mi nepomáhají…“

Co takhle vyzkoušet celer? Naši předci na

něj nedali dopustit. Sice je znám spíše jako přírodní afrodiziakum, ale má i skvělé léčebné účinky. Do svého jídelníčku by ho měli zařadit diabetici, protože látky v něm obsažené snižují hladinu krevního cukru. Blahodárné účinky má celer i v případě vysokého krevního tlaku, pomoci může také jako přírodní diuretikum - podporuje tvorbu moči, čistí tak i náš pohybový aparát v případě revmatismu, dny a artritidy.  Kromě vitaminů a minerálů, které podporují imunitu, obsahuje čerstvý celer i éterické oleje, jež působí v lidském organismu antibakteriálně a antimykoticky v oblasti úst, žaludku, střev i močových cest. V případě kašle, rýmy nebo angíny pomáhají celerové silice rozpouštět hleny a dezinfikují sliznice.

Nejúčinnější je šťáva z čerstvého celeru. Jak si ji připravit?

Oloupejte celerovou bulvu a na několika místech ji propíchejte. Uprostřed vydlabejte díru a nasypte do ní cukr krystal. Celer pustí šťávu, která se následně po lžících užívá.

(rid)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504929
DnesDnes561
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3181
Tento měsícTento měsíc16275

Partnerské weby

apartman banner