„Vzhledem k práci jsem pořád ve stresu,“ svěřil se redakci pan Vladimír.„A začíná se to projevovat na mém zdraví. Potřeboval bych nějaký jednoduchý recept na to, jak se uvolnit, stres odbourat. Co vím, je obecně doporučován sport. Jenže ten nepřichází v úvahu, jsem vozíčkář…“

Stres způsobuje napětí ve

svalech a kostech, zvyšuje srdeční frekvenci, hladinu cholesterolu i krevní tlak. V důsledku dlouhodobého působení stresu se pak může časem člověk potýkat se srdečními potížemi a s cukrovkou. Jak se stresem bojovat?

Odborníci doporučují:

+ Vypněte moderní přístroje. Telefon, tablet či počítač na jednu stranu usnadňují život, na druhou nás rozptylují a nedopřejí nám klid.

+  Pobývejte více v přírodě. Čerstvý vzduch a pobyt v přírodě mají ozdravné účinky. Sluneční paprsky posilují imunitní systém, zlepšují naši náladu.

+ Zkuste dechová cvičení. Dýchání je primární funkcí pro přežití, bereme ho tedy často jako samozřejmost. Když pochopíme přímý vztah mezi dechem, mozkem a nervovou soustavou, může nám ‚obyčejné‘ dýchání pomoci dosáhnout vyrovnanější, pozitivní a klidné kvality života. Existuje řada různých způsobů, ale téměř všechny vedou k zaměření se a soustředění na samotný pomalý dech při každém nádechu a výdechu.
Jedna ‚babská‘ rada na závěr

Využít lze prý iobyčejný bobkový list. Ten obsahuje éterické a mastné oleje a mnoho dalších účinných látek, které mají mnohem větší potenciál, než si mnozí myslí. Vezměte jeden sušený bobkový list a položte ho do nádoby, v níž může hořet. Zapalte ho a opusťte prostor.  Po deseti minutách bude list na popel a vůně vytvoří v místnosti zvláštní atmosféru. Sedněte si a zhluboka dýchejte nosem. Zrelaxujete, zbavíte se stresu a úzkosti.

(rid)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501487
DnesDnes456
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4177
Tento měsícTento měsíc12833

Partnerské weby

apartman banner