Nadměrné pocení mnohým lidem komplikuje život. Zvláště v horkých letních dnech, při větší fyzické zátěži, ve stresových situacích, někdy se objevuje zcela bezdůvodně. V takovém případě mohou pomoci i bylinky. Ve starých receptářích najdeme zmínku o

blahodárných účincích kopřivy. Úlevu přinese kopřivový čaj užívaný třikrát denně jeden šálek. Jeho pravidelné pití tělo pročistí, zbaví ho škodlivých látek, zregeneruje, přinese pocit svěžesti. Zkusit můžete užívat jednu lžičku kopřivového prášku, který lze získat z rozmělněných sušených listů kopřivy, a to vždy před jídlem.

Zlepšit situaci pomohu i bylinné koupele. Připravte si směs ze stejných dílů kopřivy, máty, maliny a jitrocele. Dvě hrsti směsi přelijte litrem vody a nechte alespoň patnáct minut louhovat. Pak přeceďte a odvar nalijte do koupele. Relaxujte v příjemně teplé vodě alespoň dvacet minut.

Komu se potí dlaně, ten si může připravit šalvějovou koupel. Stačí do šalvějového odvaru přidat pár kapek octa, ponořit do lázně ruce a po pár minutách je osušit. Nakonec ruce ošetřete hydratačním krémem. Pití šalvějového čaje funguje podobně jako nápoj z kopřivy. Pomáhá organismus uklidnit, čímž se omezí pocení ze stresu, nervozity či úzkosti, nebo při nočním pocení způsobeným zlými sny.

Ke zmírnění pocení přispívá i přeslička rolní. Výbornou přírodní medicínu najdete v ořechu královském. Tento strom je v zahradě nepřehlédnutelný, zvláště jeho plody - vlašské ořechy. Jeden až dva gramy listů sesbíraných ještě před dozráním ořechů přelijte čtvrt litrem vařící vody a nechte louhovat alespoň deset minut. Pravidelné užívání výluhu pomáhá nejen proti pocení nohou, ale doporučuje se i pro snížení hladiny cukru v krvi, proti poruchám trávení nebo zácpě.

Mnoho dalších přírodních receptů a rad najdete v Tradičním herbáři tety Milušky. Můžete si ho objednat prostřednictvím internetu na www.spiritobchod.cz či na telefonních číslech 472 744 568 a 800 050 259.    

(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504837
DnesDnes469
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3089
Tento měsícTento měsíc16183

Partnerské weby

apartman banner