Co platí na růži?

   Pacient se může zbavit růže tak, že pije odvar z vlašských ořechů. Čaj se připravuje pouze z jader. Přitom se na zanícené místo přikládá jemně roztlučené nebo rozemleté semínko z konopí.

Odstranění kuřího oka

   Kuří oka

se mohou odstranit také tím, když se pokrývají česnekem upečeným v horkém popelu. Toto leptadlo se upevňuje na kuří oka obvazem. Po několika dnech často vyměňovaných obkladů na postižená místa ztvrdlá kůže změkne, takže posléze se lze po horké koupeli docela lehkým zásahem kuřích  ok zbavit. Nejlepší účinnosti dosáhneme, když česnek přikládáme aspoň třikrát nebo čtyřikrát za 24 hodin.

Prevence proti vzteklině

   Kousne-li někoho vzteklý pes, musí se rána ihned vymýt teplým octem nebo aspoň teplou vodou a posléze se vysuší. Rána se pak zakape několika kapkami kyseliny solné, která rozpouští jedovatou slinu.

Léčení omrzlin

   Omrzliny na končetinách léčíme husím sádlem, kterým potíráme postižená místa před spaním. Vtírání sádla se opakuje několikrát.

Úleva pro bolavé oči

   Chladný čaj a mléko, zejména mléko mateřské, měly údajně zklidňovat bolavé oči, podobně jako nálevy z květů rozrazilu nebo světlíku.

Pryč s bolestí hlavy

   Kromě octa se používaly listy rebarbory a oblíbené byly i výtažky z kopretiny řimbaby. I dnes jsou vědci přesvědčeni, že skutečně obsahují látky působící proti bolestem hlavy i migréně.

Problémy se zády

   Svalové napětí a bolesti zad se léčily dříve tak, že se na postižené místo položil kus silnějšího červeného flanelu a přejíždělo se po něm mírně teplou žehličkou. Bolesti v zádech ledvinového původu se léčily nálevem z bobulí jalovce.

Příznaky chřipky

   Bezinkové víno a vývar z cibule pomáhaly dříve ulevit chřipkovým příznakům. Rovněž nálev nebo víno z bezového květu měly navozovat pocení a přinášet úlevu. 

(pak)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698780
DnesDnes108
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2298
Tento měsícTento měsíc13614

Partnerské weby

apartman banner