Klimakterium není nemoc, přesto z ní má spousta žen obavy. Jaké nejčastější potíže menopauzu doprovázejí?

Ženské tělo se mění. V tomto období se zásadním způsobem mění ženské tělo. Mohou se dostavit nepříjemné změny nálad, návaly

horka a přehnané chutě na jídlo. Pro většinu žen může být toto období noční můrou, ale některé se s ním vyrovnají naprosto bez problémů.

Jen se nelitovat. V menopauze se mění hormonální hladina, některé věci může žena vnímat citlivěji. Je třeba k životu přistupovat aktivně. Týká se to i změny stravy. Většina žen začne přibírat na váze a získat znovu optimální hmotnost už není po padesátce vůbec snadné. Je třeba se nad jídelníčkem zamyslet. Vhodné je jídlo si rozložit minimálně na pět dávek v průběhu dne, tedy jíst častěji, ale menší porce. Strava by měla být vyvážená, obsahovat co nejvíce zeleniny, ovoce, mořských ryb, luštěnin, je třeba si hlídat celkový energetický příjem.

Pohyb zmírňuje příznaky.Podle jedné zahraniční studie mají ženy v menopauze, které pravidelně cvičí, pohybu se věnují alespoň třikrát týdně půl hodiny, méně závažné příznaky a klimakterické potíže. Navíc rekreační sport, pobyt na čerstvém vzduchu přinášejí i růst svalové hmoty, která zpevňuje tělo a kostru.

Čas na relaxaci.Důležité je najít si čas nejen na pohyb, ale také na oddych, regeneraci organismu. Zajít si na kosmetiku, masáž, do solné jeskyně, dopřát si wellness. Změny v klimakteriu se negativně podepisují i na pokožce, a tak je třeba starat se o důslednou hydrataci, pravidelně o pleť pečovat. Vhodné jsou také doplňky stravy. Jedním z nich je například přípravek Sérélys, který pomáhá zmírnit výkyvy nálad, podrážděnost, deprese či poruchy termoregulace.

Partnerský vztah.Každodenní stereotyp, rutina a nuda provázejí dlouholetá manželství. Je třeba zapracovat na kvalitě, syndrom vyhoření hrozí i dlouholetým vztahům. Pokud se vše točilo kolem výchovy dětí a jejich přípravy pro vstup do života, v tomto ohledu se leccos mění. Je na čase dbát o partnera, vnést do společného života novou energii, pokusit se naplnit ho radostí, spokojeností a štěstím, nacházet pozitivní změny na společné cestě.

(tz, mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2588012
DnesDnes407
VčeraVčera852
Tento týdenTento týden1259
Tento měsícTento měsíc18376

Partnerské weby

apartman banner