Čtenářka Milada N. se na redakci obrátila s prosbou: „Nemáte nějakou radu, jak se zbavit popraskané kůže na patách?"

Suchá a popraskaná pokožka na patách je poměrně častým a, bohužel, leckdy i bolestivým problémem. Kůže na chodidlech obecně trpí nadměrným vysušováním

(v zimě zvláště), ovšem některé nemoci riziko, že bude tvrdnout a praskat, zvyšují. Patří mezi ně například cukrovka, lupénka či porucha funkce štítné žlázy. Pak je samozřejmě velmi důležitá prevence – tedy hygiena a hydratace pokožky na chodidlech, ale také kvalitní obuv.

A pokud už je problém na světě, jeden domácí recept praví:

Vezměte 10 tablet aspirinu, dejte je do misky a důkladně je rozdrťte na jemný prášek. Přidejte 250 ml alkoholu (minimálně čtyřiceti až padesátiprocentního). Důkladně vše promíchejte a nalijte do skleněné lahvičky s uzávěrem. Nechte vyluhovat po dobu 48 hodin. Pak večer vezměte gázu a naneste na ni výluh (ten napřed v lahvičce důkladně protřepejte). Gázu přiložte na postižené paty a zafixujte ji zábalem z potravinářské fólie. Oblečte si na nohy ponožky a nechte působit celou noc. Ráno paty jen opláchněte teplou vodou, vysušte jemným ručníkem a natřete hydratačním krémem. Opakujte to každý večer, rozdíl by měl být viditelný po deseti aplikacích, tedy zhruba za dva týdny.

(šál)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2588002
DnesDnes397
VčeraVčera852
Tento týdenTento týden1249
Tento měsícTento měsíc18366

Partnerské weby

apartman banner