Afirmace jsou vlastně malé zázraky, které pomáhají změnit náš život. Jsou to krátce formulovaná přesvědčení či tvrzení, která můžeme pronášet nahlas nebo v duchu za účelem sebeposílení. Na cestě ke zdraví pomáhají afirmace, jsou skvělé v procesu sebeuzdravení. Úspěšná afirmace vztahující se k

vyléčení musí být založena na pocitu, že již nastalo uzdravení. Tím, že budeme vděčni za to, k čemu už došlo, do svého života dostaneme změny, jež budou zrcadlit naše pocity. Pokud něčemu opravdu věříme, provázejí to pocity a především přesvědčení, které máme uložené hluboko v sobě. Čím intenzivněji se vybraným afirmacím budeme věnovat, tím výraznější a rychlejší úspěch nastane.

Vyzkoušejte na sobě

Je opravdu velice těžké říkat něco jiného, než cítíte. Když jste nemocní a není vám dobře, není jednoduché být pozitivně naladěni a o něco se snažit. Svoji nemoc chápejte jako příležitost k ovládnutí svého života a zdraví. Myšlenky na nemoc nahrazujte pocity a slovy jako zdraví, naděje, víra, přání či úleva. Vymyslete si afirmace, které vás posílí a podpoří sebepřijetí. Aby vaše myšlenky měly co největší léčivý dopad, musíte si uvědomit sama sebe. Čím přesněji si afirmaci „ušijete“ na míru, tím bude účinnější. Soustřeďte se na slova, zatímco je budete s jasným cílem vyslovovat.

Jste-li nemocní, napište na kousek papíru vaší afirmaci, třeba: „Jsem zdravý!“ Soustřeďte se, dívejte se na napsaná slova, připoutejte k nim svou mysl a naprostou pozornost. Asi za minutu zavřete oči a slova stále mějte před sebou. To můžete několikrát opakovat. Tato mentální představa se vtiskne do vaší mysli, zanechá tam otisk a trvalou stopu a vy získáte neobyčejnou duševní sílu.

Nechte se inspirovat a říkejte si například: „Jsem zdravý a šťastný! Uzdravuji se! Cítím se lépe! Mé tělo je zdravé! Jsem naplněn léčivou energií. Můj stav se zlepšuje! Moje žlučové kameny jsou stále menší a menší!“ Ke zvýšení odolnosti proti nemocem a posílení zdraví jsou vhodné afirmace: „Miluji své tělo! Těším se nejlepšímu zdraví! Těším se ze života!“

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2672970
DnesDnes670
VčeraVčera950
Tento týdenTento týden1620
Tento měsícTento měsíc17862

Partnerské weby

apartman banner