Příčin bolestí břicha je celá řada. Může se jednat o konzumaci těžce stravitelného pokrmu, dráždění žaludku, zánět žaludeční sliznice, nemoci trávícího traktu, ale bolest může signalizovat i počátek zánětu slepého střeva nebo

dokonce vážnější onemocnění. Po dobu potíží preferujte lehkou stravu skládající se ze sucharů, staršího bílého pečiva, rýže nebo jablečného pyré a banánu. Jezte pravidelně po malých porcích, při jídle nespěchejte a nejezte těsně před spaním. Vyvarujte se jídel, které těžko trávíte - například tučné stravě, smaženým, kořeněným, pikantním a konzervovaným pokrmům a některým potravinám - cibuli, česneku či paprice, které mohou dráždit trávicí trakt.

Pijte dostatek tekutin, především neperlivé vody, která napomáhá trávení. Máta patří k nejčastěji užívaným bylinám, její uvolňující a protizánětlivé účinky z ní činí skvělý prostředek na všechny potíže spojené s bolestí a křečemi - na bolest žaludku, nadýmání, koliku, nevolnosti, svíravý průjem a křečovitou zácpu. Také stimuluje činnost jater a žlučníku. Heřmánkový čaj pomáhá při křečích a bolestech břicha, při potížích se žaludkem, nadýmání a průjmu.

(žuk)

RADA SPIRITU

Pamatujte na to, že všechno, co obsahuje kofein - káva, čaj, cola, ale i alkohol, dráždí žaludek. Úlevu od bolesti může přinést přikládání horkých ručníků na oblast žaludku, což vyvolá uvolnění.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2672955
DnesDnes655
VčeraVčera950
Tento týdenTento týden1605
Tento měsícTento měsíc17847

Partnerské weby

apartman banner