...křeče dolních končetin může zlepšit vitamin E? Jeho nejbohatšími zdroji jsou například vejce, sýry, zelí, mrkev, brokolice, celer nebo červená řepa. Ve starých receptářích najdeme na tento problém doporučení k pití čaje z listů

maliníku.

...se vyplatí mít na kuchyňském parapetu truhlík s mátou peprnou? Může poskytnout první pomoc při bolesti hlavy. Stačí ve vychlazeném odvaru z této bylinky smočit kapesník a přikládat na spánky. Silný odvar lze použít jako domácí medicínu na rozpraskané ruce, mátový čaj je účinným pomocníkem při nachlazení nebo zažívacích potížích.

...“céčko“ je strategickým vitaminem pro kuřáky? Pomáhá neutralizovat některé jedy vdechované cigaretovým kouřem. Možná tomu nebudete věřit, ale dvacet cigaret připraví tělo o 32 mg vitaminu C, což je více než polovina doporučované denní dávky.

...při potížích s krevním tlakem je vhodné do jídelníčku zařazovat cibuli? Snižuje obsah tuku v krvi, rozpouští krevní sraženiny, proto je výborná v prevenci proti srdečnímu infarktu.

...na špatnou náladu, trápení duše, podrážděnost, nespavost zabírá hořčík? Tato minerální látka se považuje za skvělý antidepresivní prostředek. Ideální je často sáhnout po nejrůznějších oříšcích - vlašských, para, kešu, mandlích, pistáciích. Hořčík hojně obsahují i luštěniny.

…přílišnému pocení nohou zabrání pravidelné koupele v šalvějové lázni? Dobře jim však udělá i odvar z dubové kůry.

(mav)

Bylinné a další přírodní prostředky si můžete objednat na www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469954
DnesDnes369
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden369
Tento měsícTento měsíc1584

Partnerské weby

apartman banner