Alergické projevy v populaci začínají mít téměř epidemický charakter a alergická rýma patří k nejrozšířenějším. Zatímco někteří lidé trpí alergií pouze v jarních měsících, mnozí se potýkají s celoroční alergickou rýmou. Jelikož člověk dýchá nepřetržitě, je tento druh alergie nejobtížnější. Spouštěčem alergické

rýmy bývá na jaře květový pyl trávy a stromů. Pokud projevy rýmy neodezní ani v zimě, pak se jedná o alergii na prach, srst zvířat a podobně.

Nepříjemnou alergickou rýmu zmírníte masáží nosu, která zlepšuje nosní průchodnost, uvolňuje suchý, zaschlý hlen a díky povzbuzenému prokrvení se rychleji zbavíte rýmy. Palcem a ukazováčkem jedné ruky opakovaně tiskněte a masírujte špičkami prstů kořen nosu. Vyvíjejte rovnoměrný tlak po dobu asi deseti vteřin a opakujte několikrát během dne. Tato masáž pomáhá také při bolestech hlavy, potížích se zrakem a při únavě.

V případě senné rýmy špičkou ukazováčku každé ruky masírujte jemnými krouživými pohyby vnější strany nosních dírek. Délka masáže je asi půl minuty, aplikuje se třikrát za sebou. V akutních případech opakujte víckrát denně. Tato masáž zlepšuje prokrvení nosu, zmírňuje projevy rýmy, brání zánětu a aktivuje samouzdravovací síly podrážděných sliznic.

(žuk)

RADA SPIRITU

Při senné rýmě se doporučuje proplachování nosu slabým solným roztokem. Tím z nosu jemně, ale důkladně vymyjeme pyl. Vhodný je i pravidelný pobyt v solné jeskyni.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2672960
DnesDnes660
VčeraVčera950
Tento týdenTento týden1610
Tento měsícTento měsíc17852

Partnerské weby

apartman banner