V Egyptě byli údajně prvními vládci samotní bohové. Mezi prvními se objevuje jméno bohyně Isis a Osirise (Usira), kteří tu měli vládnout před dvanácti tisíciletími. To je doba, kdy nejsou podle archeologů po nějaké vyspělé pozemské civilizaci žádné stopy. Přesto i řecký cestovatel a historik Herodotos uvádí, že mu egyptští kněží ukázali 341 obřích soch, z nichž každá zastupovala jednu velekněžskou generaci, která v Egyp tě působila celých 11 340 let! Pokud by to byla pravda, byla by staroegyptská civilizace nejstarší na světě.

Ani v současnosti nikdo neví, jak může být vlastně stará Velká pyramida a kdo je jejím stavitelem. Kdybychom vycházeli z toho, co prohlásili Herodotos a Diodoros Sicilský, potom byla před 12 tisíci lety saharská poušť svou rozlohou mnohem menší a značnou část jejího území tam, kde nyní leží miliony tun písku, pokrývala hustá vegetace, řeky a stáda zvěře. V tom případě by také to, co se doposud podařilo egyptologům odkrýt, bylo jen malou součástí toho, co se ještě ukrývá pod nánosy písku. To by také vysvětlovalo záhadu vzniku egyptské civilizace, která podle odborníků nemá obdoby, neboť jí nepředcházela žádná primitivnější vývojová etapa.

V hlubinách největší pouště světa tak mohou být zbytky vyspělé a velmi staré civilizace. Vždyť dodnes nevíme, jak se v této zemi na Nilu objevilo náboženství, vynikající architektura, udivující znalosti anatomie, lékařství, geometrie, matematiky a dalších věd. Ani způsob mumifikace mrtvých nebyl od časů egyptské civilizace překonán. Tato vyspělá kultura se objevila doslova náhle a nikdo neumí vysvětlit, jak to bylo možné a kde se u Egypťanů všechny tyto znalosti vzaly.
(nag)
Na snímku egyptské zpodobnění bohyně Isis.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454090
DnesDnes124
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden1997
Tento měsícTento měsíc5036

Partnerské weby

apartman banner