Jsou to slazené nápoje, sušené sladké ovoce, tvrdé bonbony a lízátka a vše, co obsahuje bílý cukr. Nejhorší je konzumace těchto pochutin před spaním. V době spánku přítomné sliny přivádějí cukry v dutině ústní k jednotlivým zubům a vydatně zde živí přítomn é bakterie a plísně. Výsledek se záhy dostaví i ve viditelném zubním kazu.

Jednou z nejvíce ohrožujících potravin pro naše zuby jsou slazené nápoje. Dokonce i sladké limonády mohou mít mnohem zhoubnější vliv než kousíček sladkého zákusku nebo dortu. Jedna plechovka nealkoholického slazeného nápoje obsahuje až jedenáct kostek bílého cukru. Lépe v průběhu dne popíjet bylinkové čaje, čistou vodu, neslazené minerální vody.

Že si má člověk čistit zuby alespoň jednou denně před spaním, to ví každé dítě, ale málokdo to dělá. Jsou však tací, kteří si čistí svůj chrup po každém jídle, nebo tehdy, když dostanou chuť na něco sladkého a nechtějí tloustnout. Po takové hygieně chrupu v průběhu dne přestávají mít chuť i na sladké potraviny a dokážou většinou i rychle hubnout.
(mik)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476963
DnesDnes154
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3304
Tento měsícTento měsíc8593

Partnerské weby

apartman banner