Deprese je závažná nemoc, která častěji postihuje ženy, méně už muže. Je prokazatelné, že Češi jsou k psychickým problémům dost náchylní. Deprese je opakující se onemocnění mozku, nejkomplexnějšího a nejdůležitějšího lidského orgánu. Dlouhodobě prožívaný stres a pocity, že postiženému nikdo nerozumí a nemá ho vůbec rád, představuje velký problém. Dnes se řada lidí potýká se stoupajícím tempem v práci i doma. Na člověka je vyvíjen tlak, aby byl více výkonný a zodpovědný. Větší psychická zátěž způsobuje častější vznik duševních chorob. Deprese bývají příčinou invalidity, některé jedince doženou až k předčasnému ukončení života.
Vánoční a novoroční svátky jsou pro matky malých dětí a pro členy velkých rodin, kteří mohou být navíc bez práce, dost náročné. Nastávají obavy, že člověk vše nezvládne, že bude nepochopen, protože neměl dost prostředků na dárky, že návštěvy jej začnou litovat, že na tom není nejlépe a podobně.
Těžké chvíle mohou zažívat i jedinci, kteří si právě o svátcích uvědomují, že není dobré žít osamoceně. Začínají rozebírat, proč se rozešli s rodinou, přítelem - přítelkyní a proč si nikdo na ně nevzpomene. A tak místo pohody a odpočinku se o sváteční dny dostavuje pláč, smutek, neradostné bilancování.
(vít)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2429163
DnesDnes764
VčeraVčera742
Tento týdenTento týden4361
Tento měsícTento měsíc24642

Partnerské weby

apartman banner