Nosíte rády úzké džíny nebo vysoké podpatky? I další kousky v šatníku mohou ohrožovat ženské zdraví. Podle jednoho výzkumu vypasované kalhoty stojí třeba za nejrůznějšími žaludečními a střevními nevolnostmi. Mohou způsobit problémy s nervy, které vedou z pánve do stehenního svalu, a projevit se jejich pálením či strnutím. Přiškrcení provazců bederních obratlů může vyvolat potíže s páteří.
Kdo si svůj botník nedovede představit bez úzkých lodiček, hodně vysokých podpatků, může za pár let počítat s některými zdravotními komplikacemi. Koleduje si nejen o kladívkové prsty, vybočený palec, plísňové infekce. Příliš úzké boty jsou také velmi nebezpečné pro diabetičky. Onemocnění cukrovkou způsobuje vyšší citlivost nohou v důsledku diabetického postižení nervů. Dlouhodobé obouvání bot s vysokým podpatkem se podepisuje také na nepřirozené poloze klenby a jsou příčinou občasných bolestí zad. Pozor také na ponožky s příliš těsnou gumičkou, které mohou vyvolávat otok kotníků, problémy s lymfatickým systémem.
Pokud potřebujete skrýt povislé nebo větší bříško a pravidelně oblékáte stahovací kalhotky, počítejte s tím, že tím zvyšujete nežádoucí tlak na důležité orgány, prádlo je utlačuje.To může mít za následek například zánět močového měchýře, problémy s dýcháním, pálení žáhy. Rovněž s prádlem typu tanga se zvyšuje riziko přenosu infekcí, nepříjemného svědění, výtoků. Bakterie se nejvíce drží v teplém a vlhkém prostředí, které vytváří těsné prádlo, zvláště ze syntetických materiálů.
Podprsenky push-up jsou geniálním vynálezem. Přidávají ženě na sex-apealu, ale neměly by se nosit příliš často, varují odborníci. Omezují totiž pohyb klíčních kostí a horních žeber, což může dříve nebo později vést k bolestem v hrudníku, dýchacím potížím, v horším případě k ochabnutí prsních svalů. Ženy s objemným hrudníkem často volí menší velikost prádla, než by potřebovaly. Pokud ovšem neposkytnou poprsí dostatečnou podporu, hrozí jim permanentní bolesti zad.
(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454065
DnesDnes99
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden1972
Tento měsícTento měsíc5011

Partnerské weby

apartman banner