Obilné piktogramy vyvolávají širokou sféru bádání nejen v oblasti ufologie, ale i v oblasti psychotroniky. Colin Andrews, zakladatel badatelské skupiny "Circles Phenomenon Research", po letech sledování došel v roce 1999 k závěru, že až 80 procent jím sledovaných případů bylo falešných, tedy vyrobených lidmi. Řekl, že nejprve to byly jednoduché kruhy, a v 90. létech se piktogramy vyvinuly v opravdu nejsložitější tvary. Ukázal také, že návštěva piktogramů vyvolává u lidí značně rozdílné emocionální stavy. Někdy se dostaví bolení hlavy, jindy duchovní vzepětí, vyskytly se i případy náhlého uzdravení. Z tohoto důvodu je fotografiemi kruhů a piktogramů vyzdoben německý Institut rezonanční terapie. Ve spolupráci s Masahiro Kasatem tu zjistili, že piktogramy mají vliv na mozkové vlny. Jiná šetření prokázaly vliv změn elektromagnetického pole, které ovlivňuje jak obyčejné kompasy, tak i složitější elektronické přístroje. Piktogramy někdy leží na tzv. ley-lines, definované Alfredem Watkinsem. Často leží v blízkosti starých kultovních staveb, megalitů.
Někteří badatelé spojují kruhový tvar piktogramů s kamennými kruhy - kromlechy. Ty se vyskytují v západní Evropě i v Polsku. Jejich stáří je různé, od starověku až do počátku našeho letopočtu. Je možné, že sloužily ke kultům plodnosti, jako obětiště, nebo k jiným obřadům. Kamenné kruhy se stavěly na "místech síly", které tak lépe emitují uzdravující energii. Dříve sloužily k setkání čarodějnic, k jejich meditacím a transu šamanů. Dnes se stávají turistickou atrakcí a jsou budovány nové.
Že nejde jen o sugesci, ale o objektivní jev, dokazují výzkumy profesora N. N. Sočevanova. Ten na skupině lidí ukázal, že dochází ke změnám rytmu EKG, pokud přechází v terénu přes tektonické zlomy nebo přes podzemní vodní toky.
Podle některých názorů patogenní vliv vzniká z tření částeček vody o zeminu, nebo že jde o magnetohydrodynamický vliv na člověka. To se ukazuje buď bezprostředně - např. bolestmi hlavy, chronickými obtížemi, a v dlouhodobém působení i vznikem závažných chorob. Na to navazuje Dr. Serge V. King svou teorií neoenergie, kterou odlišuje od energie elektrické, magnetické, apod. Nejznámější forma produkce neoenergie je z pyramidy. Český badatel Karel Drbal např. prokázal, že tato energie vykazuje jiné charakteristiky než krychle, válce, nebo polokoule. Jejich energetické efekty jsou tím silnější, čím komplikovanější je jejich struktura, např. v případě přírodních krystalů. To platí jak pro tvary prostorové, tak i rovinné, např. spirály, znak jin-jang, apod., a tak se vyrábí z různých materiálů. Neoenergie pyramidy, podle patentu Karla Drbala z roku 1959 na ostření žiletek, má schopnost vysušovat a mumifikovat. Badatelka Syntia Andrews míní, že energie, která stojí u vzniku piktogramů, způsobuje změny v rostlinných buňkách zasažených stébel. Z těchto údajů badatelé vyvozují hypotézu o vzniku obilných piktogramů: Piktogramy dostávají svůj tvar od osob, které dodávají svou energii, a ve spolupůsobení přírodní energie mají zpětně vliv na lidi svým tvarem. Různé úkazy a anomálie, světelné koule, UFO a podobně jsou výsledkem neuspořádané energie přírody, vybuzené lidmi.
(slk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476276
DnesDnes216
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden2617
Tento měsícTento měsíc7906

Partnerské weby

apartman banner