Hezký vzhled rukou podtrhují ošetřené nehty. Nedokonale ošetřená nehtová lůžka mohou zčervenat nebo se zanítit. Nehty na prstech ruky prý dokáží prozradit náš zdravotní stav. Po důkladné prohlídce odborníkem lze stanovit podezření na různé choroby. Anesteziolog prý může z nehtů vyčíst stav krevního oběhu.
Častým jevem jsou bílé skvrny, které mohou upozornit na to, že dotyčnému chybí bílkoviny, související s onemocněním střev, ledvin, štítné žlázy, nejčastěji svědčí o poruchách trávení, především se špatným zažíváním. Příčné rýhy mohou poukazovat na nějaký vleklý zánět, horečnaté a infekční onemocnění, taktéž signalizují nedostatek železa a vitaminů skupiny B.
Při častých depresích a při onemocnění dnou se na nehtech mohou vytvářet příčné, dost výrazné brázdy. Problém s nehtovými lůžky prozrazuje revmatické onemocnění. Jestliže se nám nehty snadno lámou, mohou nás upozornit, že organismu chybí vitamin A nebo selen. Tento minerál je důležitý nejen pro zdravé nehty, ale podílí se i na kvalitě vlasů, pleti, povzbuzuje imunitní systém, působí proti zánětlivým procesům, oddaluje stárnutí (prodlužuje životnost buněk), zlepšuje funkci mozku, je nápomocen při léčbě depresí, potlačuje úzkost, zlepšuje funkci štítné žlázy, je prevencí proti kardiovaskulárním chorobám. Dokonce se mluví o tom, že by měl pozastavovat tvorbu rakovinových buněk.
Chybí-li nám selen, co nejčastěji zařazujeme do jídelníčku ryby, plody moře, celozrnné produkty, jablka, brokolici, česnek, cibuli, žampiony, v rozumné míře vajíčka, kousek kvalitní čokolády, trochu masa, neuškodí ani drožďová pomazánka.
(vít)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452210
DnesDnes117
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden117
Tento měsícTento měsíc3156

Partnerské weby

apartman banner